Autor Zpráva
Pavel015
Profil
Dobrý den,

mořím se se složitou věcí, se kterou si fakt nevím rady + ani nevím, jak googlit, protože mi to přijde jako dost specifický problém.

Uživatelé mají k dispozici firemní intranet, který je na subdoméně firemni-intranet.nase-firma.cz.

Úložiště souborů, které uživatelé nahrávají chceme ale oddělit na jinou subdoménu, kde budou pouze nahrávané soubory a to na files.nase-firma.cz.

Nevíte, prosím, jak zajistit, aby například obrázek, který bude na files.nase-firma.cz/img/2019/auticko.jpg:
1) Zobrazil jen uživatel, který bude přihlášený na firemni-intranet.nase-firma.cz?
2) Nezobrazil nikdo jiný z internetu a ani nikdo, kdo bude přihlášený třeba na NE-firemni-intranet.nase-firma.cz [stejná doména, ale jiná subdoména než firemni-intranet]?

Moc díky za všechny možné náznaky řešení.
Vůbec nevím, jak tohle řešit.
Ikki
Profil
A proč to řešit tak blbě a složitě a nevyužít čistě PHP&MySQL kdy se uživatel přihlásí a s podmínkou já = já ho to pustí v opačném případě vyhodí?
Kajman
Profil
Pokud bude img řídit např php skript, můžete např. na intranetu vygenerovat token, uložit ho do db s nějakou IP. Ten souborový skript, pak musí zkontrolovat ve sdílené db token a IP.


Edit: Nebo nemusíte mít token na soubor. Ale pokud zjistíte, že uživatel není přihlášený na files serveru, uděláte přesměrování na speciální skriptna intranetu, který ověří přihlášení a v případě úspěchu vytvoří jednorázový token pro přihlášení v db a přesměruje na původní files server na přihlášení - tam se ověří token ze společné db a přesměruje se na adresu souboru.
Pavel015
Profil
Ikki:
Dobře, ale jak mám pomocí PHP na subdoméně files zjistit, jestli je uživatel přihlášený na firemním intranetu?
Ikki
Profil
Netuším jak to máš celé řešené, nicméně by mělo fungovat přenesení SESSION.
Pavel015
Profil
Ikki:
Tak moc díky. Já myslel, že se $_SESSION na subdoménách nastavují individuálně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0