Autor Zpráva
JardaB
Profil
Zdravím, řeším následující problém s cookies. Mám malou grafickou aplikaci na konfiguraci tisku triček. V JS ukládám jednotlivé data o grafice a její pozici do cookies. Ve finále vezmu všechny hodnoty z cookies a uložím do dtb. Následně je ale problém, když chci data z dtb zrekonstruovat a v PHP zapsat zpět do cookie. Vždy něco chybí. Pokud bych překročil kapacitu souboru pro cookies, tak bych už prvotně při jejich čtení a zápisu do dtb je neměl kompletní. V dtb jsou kompletní, ale už je všechny nenačtu zpět.

Je snad nějaký rozdíl v jejich kapacitě, když s nimi pracuji v JS a PHP? Je pravda, že když mám textových vrstev méně, tak je i méně dat a je vše kompletní.
Mlocik97
Profil
JardaB:
A proč takúto informaci zapisovať do cookies "na presun client <-----> server" na to je AJAX... cookies slúži na inú vec, nie na "uloženie" veľkého množstva dát takéhoto typu. Cookies je možno vhodné použiť na uloženie tokenu pre prihlásenie, ktoré potrebuješ když chceš aby si stránka v tvojom prehliadači zapamätala tvoje prihlásenie, a podobné údaje. Nie niečo čo vlastne ani nechceš ukladať po dobu session, ale na presun dát medzi serverom a klientom. Celý dotaz mi to prijde nezmysel. Zneužité cookies na neco na čo nieje určené.

Cookies je vhodné na malé dáta, určených pre zapamätania informácie zviazaného s konkrétnym prehliadačom (klientom), ktorý sa použije pri znovu načtený stránky (napr. zapamätanie prihlásenia), ale tento účel, ne, to bych nepoužil. Dáta z databáze do cookies nepatria.
JardaB
Profil
Mlocik97:
Cookies je vhodné na malé dáta, určených pre zapamätania informácie zviazaného s konkrétnym prehliadačom (klientom), ktorý sa použije pri znovu načtený stránky (napr. zapamätanie prihlásenia), ale tento účel, ne, to bych nepoužil.


Děkuji za tuto reakci, ale neřeší můj problém... Jednoduše jsem nechtěl zatěžovat dtb, protože se data a pozice grafiky mění klikáním na kurzory. Tedy co kliknutí to zápis do dtb. Také mi přišlo, že to bude rychlejší. Navíc těch dat není až takové množství. Koukal jsem nyní na velikost cookies a nejsem ani na polovině max. limitu. Tedy bude pravděpodobně problém jinde než v limitu cookies.
Mlocik97
Profil
Tak to nestačí si zapamätať len pozici kurzora? Ak na client-sidu ale potrebujem uložiť veľké množstvo dát bez kecania sa so serverom, tak localstorage není riešením? A vôbec jak cookies tak localstorage má zmysl používať len na dáta, ktoré chceš uchovať na takú dobu, že je vieš použiť pri opakovaných návštevách stránky. Takzvane když zavriem prehliadač, idem spať, zajtra vstanem otvorím prehliadač, a načítam z localstorage dáta do danej stránky bez dotazu na server. Ale localstorage tak jak aj cookies niesú určené na dáta, ktoré potrebuješ len v aktuálnej návšteve stránky, na to stačia objekty v JS, ne? I když zcela nerozumiem na akú dobu a koľko potrebujete uložiť. Tak stále mi prijde že cookies pre vaše použitie zrejme nieje to čo chcete. Navyše localstorage a sessionstorage majú oproti cookies omnoho omnoho vyššiu kapacitu. 4kB vs 10MB.
JardaB
Profil
U klientů, kteří tvoří náhledy grafiky se stává často, že projekt nedokončí a přijdou k PC za týden. Poté otevřou konfigurátor a mají data k dispozici v cookies. Při max. využití všech nástrojů, které konfigurátor nabízí, tj. veškeré vrstvy a data pozic se dostanu na 2kB. Přišlo mi to jako snadné a rychlé řešení pro můj účel, kdy veškeré úkony probíhají na straně uživatele v prohlížeči.

Samozřejmě, že jsem mnohokrát přemýšlel, že to předělám. Nicméně to slouží více jak rok naprosto spolehlivě. Chybu jsem již nalezl a nebyla v limitu cookies.
Mlocik97
Profil
JardaB:
ok, ale i tak cookies na toto používať je nezmysel. Inak Cookies sa pri načítaní stránky spracuvávajú tak, že dochádza aj k zbytočnej komunikácii so serverom. Ak nechcete v momente kedy sa načitáva stránka tieto údaje so serverom vymienať tak localstorage je správnym riešením.
Určite teda doporučujem to ukladať do localstorage.
JardaB
Profil
Mlocik97:

Samozřejmě, že bych to rád předělal, ale není to v současné době priorita.

Děkuji za diskusi...
RastyAmateur
Profil
JardaB:
Chybu jsem již nalezl a nebyla v limitu cookies.
Snažte se zajistit, aby po vyřešení vašeho problému bylo z diskuse zřejmé, jak byl vyřešen.
JardaB
Profil
RastyAmateur:

Ano rozumím, chyba neměla souvislost s uvedenou problematikou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0