« 1 2
Autor Zpráva
RastyAmateur
Profil
Gray blogger:
Proč to píšeš v PHP a ne v Cčku?
Gray blogger
Profil *
Keeehi:
Zareagoval bych ještě na ten XSS útok. Zajímá mě jakým způsobem hacker podstrčí ten javascript. Vím o možnost podstrčit to do vstupů přes GET nebo POST jako javascript nebo nějaký jiný tag nebo sekvenci, který tag ani nepřipomíná. Stačilo by tedy v straně serveru zakázat slovo script včetně možnosti zakázat náhradní sekvence za tyto znaky? Se zákazem <> počítám, jen u těch uvozovek mi není jasné jak je možné se uvozovkama nabourat do čehokoliv, kromě SQL injection, kde mi to je jasné. Jinou možnost než přes vstupy či linky nevidím jak by útočník mohl podstrčit javascript.


Céčko neumím. Na webzdarma umožňují spouštění exe souborů?
Kajman
Profil
Gray blogger:
z bezpečnostních důvodů nebudu svoje skripty nikomu nabízet

Druhá rozumná věc, co jste napsal. Jako první počítám „moc tomu nerozumím!“.
RastyAmateur
Profil
Gray blogger:
Zakázat <> a slovo script vážně není řešením. Co když budu chtít napsat jen nějakou nerovnici 3x >= 5, to mi to jako zakážeš? No to půjdu rychle jinam...

K uvozovkám, dejme tomu, že budeš mít nějaký odkaz na profil uživatele podle jména, třeba <a href="/users/RastyAmateur/">. No, a asi si domyslíš, co se stane, když se zaregistruji se jménem foo/" onclick="alert('HACKED!')

Céčko neumím. Na webzdarma umožňují spouštění exe souborů?
Však sis mohl zařídit veřejnou IP a naprogramovat si i vlastní server, co ti požadavky bude obstarávat, ne? Když si to uděláš na míru pro sebe, nebude to zbytečně plácat pamětí a ještě to nebude dělat zbytečné věci, takže to bude mnohem rychlejší a lepší (-:
Keeehi
Profil
Gray blogger:
Včera jsem psal, že už ti nebudu odpovídat, ale udělám ještě jednu výjimku.
Stačilo by tedy v straně serveru zakázat slovo script včetně možnosti zakázat náhradní sekvence za tyto znaky?
Nestačilo.
Gray blogger
Profil *
Podle mě jediná prevence XSS je odrastranit tyto znaky ze vstupu: &#\/<> jakékoliv nahrazování se dá obejít a toto je nejednodušší a nejrychlejší řešení šetřící taky víc prostoru prostoru než řetězec nahrazený přes htmlentities.
TomášK.
Profil *
Gray blogger:
Vyhýbám se objektovému programování, které je výrazně pomalejší na výkon (zavádění instancí je pomalé i v jiných jazycích a u PHP je to znát). Vyhýbám se rekurzivním funkcím, které jsou pomalejší než cyklus for.
Tohle je úrovni, že sis odmontoval stěrače z trabanta, abys měl lepší aerodymamiku. PHP je pomalé, používá se, protože je jednoduché v něm psát. Podobné optimalizace ušetři sotva promile výkonu, jiný jazyk to zrychlí třeba pětkrát.
Gray blogger
Profil *
TomášK.:
Záleží jak je aplikace napsaná. Pokud je masivní tak to bude znát, hlavně s počtem narůstajících uživatelů. Já se rozhodl psát nízkoúrovňově i když vím, že vysokorovňové programování má výhody v tom že je přehlednější, ale zase nevidíš do střev, protože věci, které používáš napsali jiní lidé, kteří na výkon většinou (dle mého názoru) neberou ohled. Nechci zase moc slovíčkařit a vysvětlovat jak to myslím.


A zapomněl jsem dodat: masivní aplikace psaná v OOP má taky masivní počet všelijakých souborů a tak, a to taky má vliv na výkon (chápu však, že tady pánové profíci vše řeší hostingem na SSD discích, takže to nemusí řešit).
Keeehi
Profil
Pro kohokoli kdo toto vlákno někdy v budoucnosti najde. Prosím, ignorujte jakékoli úvahy Gray blogger ohledně bezpečnosti. Neví o čem mluví. Řídit se jeho nápady není dostatečně bezpečné.
Ikki
Profil
Keeehi:
Naopak je to velice nebezpečné.

Obdivuju Vás tady všechny kteří se mu snažíte vysvětlit kde stojí správná anebo alespoň neutrální cesta. Jak jsem psal, je to zbytečné.

Jen se tak zeptám. Pokud máš cloud limit tuším někde na 20mb jsi psal?? nezaberou ti to všechny ty soubory které vůbec vytvoříš a následně ty logy nebo co to tam patláš? Nebude to tedy větší žrout prostoru než databáze?
Tomášeek
Profil
Ikki:
Nekrm ho už. Ať to tu v poklidu raději upadne v zapomnění.
Gray blogger
Profil *
Keeehi:
Chválím tě za to, že si správně napsal, že jsou to jen úvahy, nejsou to rady. Nikdo se jimi nemusí řídit. Nikde jsem nepobízel nikoho jakým způsobem by měl ošetřovat bezpečnost své aplikace.


Ikki:
Mysql limit je 20 mB, to jsem napsal. Nic víc jsem nenapsal.
Black blogger
Profil *
Ono nejde jen o ošetření hranatých závorek a slova script. Mě se třeba často stává, že mi lidi na stránkách prasí tím, že tam vloží podobné znaky. Jediná obrana kterou jsem proti tomu našel je, povolit pouze české znaky a cokoliv ostatní zakázat. Protože podobných znaků existuje hrozně moc. Bohužel existuje bug, který dovede podobný balast vytvořit i pomocí českých háčků a čárek. Takže tak vznikne třeba písměno Č, které má nad sebou tisíckrát háček. Leze to do horního textu a nevím jak se proti tomu bránit.







ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ก

ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ก&#>


ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ก&#>



ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ก&#>




ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ก&#>





ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็ก&#>






ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้
Anonymouz
Profil
Mě stránky ničí podobné znaky jako tento /​ Tváří se to jako lomeno ale lomeno to není. Zničí to odkazy apod. viz https://diskuse.jakpsatweb.cz/​
Setkal jsem se s takto zprasenou tečkou, čárkou, ale i písmeny. Na první pohled to není poznat a dost blbě se to odhaluje. Těch znaků co ti mohou něco zprasit je mnohem víc než jen < > a uvozovky
Gray blogger
Profil *
Anonymouz, Black blogger:
Dík za info. Plus mohou tam cpát tří bajtové varianty (jestli existuje 4 bajtový znak UTF8 nevím).

To co jste uvedli: 1261 znaků zabírá 3788 B v UTF8.

Napadá mě řešení. Co takhle porovnat přesnou bajtovou délku stringu (jde to vůbec? Nenašel jsem na to příkaz.) s délkou mb_string. Dal by se nastavit optimální poměr mezi přesnou délkou a mb_string. Když mb_string ratio bude příliš velký pak se nejspíš jedná o spam.


Přesnou délkou rozumím délku pole bajtů neboli celkový počet bajtů.
Tomášek
Profil *
ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กก้้้้้้้้้้้้้้้้้้้้ก็็็็็็็็็็็็็็็็็็็็กิิิิิิิิิิิิิิิิิิิิก้้้้้้้้้้้ŭ
Gray blogger
Profil *
Byla tu řeč o tom, kolik zabere času zápis na disk.

Já si ale uvědomil jednu podstatnou chybu. Důležitější než to kolik zabere zápis na disk je jak dlouho trvá celkové zpracování skriptu! Neoperujete pouze se zápisem na disk.

Do času stráveného zpracováním programu se započítává:

1) načítání nebo vyhodnocování kódu, což poznáte zejména pokud vytváříte masivnější objektové struktury v rámci OOP
2) algoritmy prohledávající text na deteci závadného vstupního kódu a jeho nahrazování, ošetřování apod.
3) doba strávená odesláním dat do databáze (mysql, sqlite) nebo do souborového systému ... která je jednoznačně závislá na tom jestli pro váš neziskový volnočasový projekt volíte hosting zdarma nebo máte finančně návratný komerční projekt který budete provozovat na placeném hostingu.

Fakt, jestli se soubor zapisuje na disk či SSD, může být - opakuji - může být - podružný, protože jakmile máte byď jen relativně pomalou aplikaci (zpracovávající velké množství dat, provádějící velké množství databázových dotazů v jednom spuštění skriptu) tak se vám zvyšuje pravděpodobnost možného selhání zápisu do souboru. Ani 1. file_get_contents/file_get_contents či 2. flock/fflush není 100% spolehlivé. Při větším množství scriptů spuštěným současně vám buď 1) nezapíše aktuální informace kvůli bufferování nebo 2) během fwrite/fflush dojde k chybě zápisu. Tuto pravděpodobnost selhání během zápisu na disk sice můžete minimalizovat použitím SATA, ale nikdy ho zcela neodstraníte. Já osobně to však vidím vše jen v rámci pravděpodobnosti. Pokud v mé aplikaci nikdy nedojde k takovému zatížení, že by za jednu vteřinu bylo odesláno 10-100 požadavků na zápis do stejného souboru (po delší dobu) tak nemusím řešit riziko selhání zápisu (a ani tu pomyslnou pomalost zápisu na disk). Píši-li aplikaci pro úzkou komunitu lidí, tak riziko selhání lze snadno ošetřit kontrolou velikosti zapsaných dat. Nebo ještě lépe nezapisovat do toho samého souboru, ale vytvořit nový a ten pak přejmenovat a tím riziko selhání ještě snížit.
Ikki
Profil
Naprosto zbytečný off-topic, řekl bych
Gray blogger
Profil *
Ještě k tomu zápisu na pevný disk vzdáleného serveru. Protož jsem dělal testy, tak k tomu myslím mám co říct. Testoval jsem to na smyčce, která běžela ze 4 různých prohlížečů ve stejný čas a každý cyklus (jedno načtení a zápis) trval v průměru těchto min/max hodnot:

paste.ofcode.org/35HHrKiVLudGrqTMCcwVJR6

Takže 1.33 MB tam je za 0,034 až 0,120 v závislosti na tom jakou metodu čtení/zápisu zvolíme. Testy 5 až 7 navíc prováděly zpětnou kontrolu velikosti zapsaných dat.


jednotky v té tabulce jsou sekundy
RastyAmateur
Profil
Gray blogger:
Dobrý, máš pravdu, dělej to tak. Jen nám to sem už nepiš, protože my to stejně riskneme a budeme používat SQL.
Kapitán
Profil *
Gray blogger
Škoda, že se nechceš podělit o ten svůj projekt. Vytvořil bych dva duplikáty - to tvoje řešení a pak to samé, ale s použitím MySQL. Porovnali bychom rychlost, ochranu atd. Je to win-win nabídka. Já se u toho pobavím a ty si budeš moct na konci vybrat u kterého řešení zůstaneš. Zároveň jeden z nás dostane poučení a ten druhý potvrzení toho co si myslí. Zvaž to :D
Daniel47
Profil
Gray blogger:
“Něco jiného by bylo kdyby tu byl nějaký nadšenec do nízkoúrovňového programování a txt, ale nenajdeme společnou řeč.„

Já dělám nízkoúrovňového programování a
zajímá mě to jak to máš hotové.
Můj web používá taky soubor pro diskuzi.
A co s tebou souhlasím mysql je složitý.
Ale mysql je samozřejmě lepší.

Kdybys si chtěl popovídat a poradit mi tak napiš mi zde na e-mail:
dettube.wz.cz@email.cz
Exkalibr
Profil *
Všem:
Někdo zaregistroval přezdívku Gray Blogger, takže musím psát pod jiným jménem. Aktuálně, používám přezdívku Exkalibr na root.cz jako nový uživatel, takže asi budu vystupovat pod touto přezdívkou dokud to zas někdo nezaregistruje. Je mi to buřt.

Daniel47:
Testy jsem dokončil. Hledal jsem ten správný algoritmus, dalo to dost práce vychytat všechny detaily. Jelikož jsem svoje výsledky zveřejnil, můžeš si přečíst tuto diskusi:

forum.root.cz/index.php?topic=21940.150

Hledej algoritmus k testu 10 (T10) který by měl být na stránce 10.

Asi se ti ozvu na email později až bude čas, na dopisování teď čas nemám.
Keeehi
Profil
Exkalibr:
Někdo zaregistroval přezdívku Gray Blogger, takže musím psát pod jiným jménem.
Jasně, píšeš sem už minimálně pod čtyřmi tak proč nepoužít i pátou.
Gargantuan
Profil *
Keeehi:
Vlastní zkušenost? :D
Keeehi
Profil
No, už téměř 10 let používám jeden a ten samý. Tedy s drobnou změnou, po roce jsem si nechal změnit malé písmeno na velké. Ale to je tak asi vše.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0