Autor Zpráva
andynewcastleth
Profil
Mám na FTP složku /upload/ s chmod 777.

Pokud do ní nahraji obrázek pomocí PHP move_uploaded_file() tak obrázek LZE zobrazit v prohlížeči.
Pokud do ní nahraji obrízek pomocí FTP klientu (Filezilla) tak obrázek NELZE zobrazit v prolížeči.

Co jsem si všiml, tak mají rozídlné owner/group, ale nevím, co to znamená.... .

1) Jak opravím špatně nahrané obrázky?
2) Jak tomu zabráním do budoucnosti?

Kajman
Profil
Pro ručně nahrané obrázky změňte skupinu také na 500, nebo práva na -rw-r--r-- (644)
andynewcastleth
Profil
Kajman:
To jsem zkoušel, nefungovalo to! Teď jsem to šel zkusit znovu, aby jsem mohl poslat screenshot, že to nefunguje. A nyní to funguje... !!! :)

Změnění práv na (-rw-r--r-- (644)) tedy řeší můj problém. Ale Owner/Group nejsem ve FileZilla schopen editovat - vadí tedy nečemu, pokud upravím jenom "Permissions" a "Owner/Group" nechám rozdílné?
blaaablaaa
Profil
andynewcastleth:
Nevadí, tím (rwx)(rwx)(rwx) nastavuješ práva pro jednotlivé skupiny (první skupina práva pro vlastníka, druhá skupina práva pro skupinu a třetí skupina pro všechny ostatní). Takže rw-r--r-- znamená, že vlastník může číst i zapisovat, skupina jen číst a všichni ostatní taky jen číst, což stačí.
Keeehi
Profil
andynewcastleth:
Ale Owner/Group nejsem ve FileZilla schopen editovat
To máš nejspíš pravdu. Podle toho co jsem našel tak to FileZilla opravdu neumí. Můžeš ale použít nějakého jiného klienta, který to umět bude. Například WinSCP to umí.
Pak jsou tu ještě omezení protokolu. U FTP to přímo nejde ale pokud server podporuje SITE command, tak by to jít mohlo. Pokud bys použil SFTP protokol (verze 4) pak půjde skupina (group) měnit napřímo.

vadí tedy nečemu, pokud upravím jenom "Permissions" a "Owner/Group" nechám rozdílné?
Jenom tomu že to bude nekonzistentní. Což mě osobně by asi hodně vadilo ale ty to můžeš cítit jinak.
andynewcastleth
Profil
Perfektní, mockrát díky všem!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0