Autor Zpráva
PetraPP
Profil
Ahojte,
mám na "starém" serveru snad 80 GB fotografií uložených po složkách a potřebovala bych fotografie včetně samotných složek přenést do nového serveru. V mySQL mám uložené, jak se soubor jmenuje včetně složky, tak že bych udělala dávkový script pomocí CRON, který každých 5 minut pomocí CURL pošle na nový server třeba 100 fotek a pokud složka neexistuje, tak se automaticky vytvoří.

Poradíte, jak takový script bude vypadat? Pokud to CRON umí nebo spíše umí automaticky vytvořit složku, která ještě neexistuje, než se soubor tam pošle / uloží?

Našla jsem script, kterým se dá přes FTP připojit pomocí CURL a odeslat soubor, ale neřeší případné vytvoření složky, pokud na tom FTP tato složka není. Pomůžete mně prosím? Vůbec si nevím rady.
$ch = curl_init();
$fp = fopen($value, 'r');
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL, "ftp://$ftp_server/" . FTP_DIR.basename($value));
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, TRUE);
curl_setopt($ch, CURLOPT_USERPWD, FTP_CONNECTION_USERNAME . ":" . FTP_CONNECTION_PASS);
curl_setopt($ch, CURLOPT_HTTPAUTH, CURLAUTH_BASIC);
curl_setopt($ch, CURLOPT_UPLOAD, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_INFILE, $fp);
curl_setopt($ch, CURLOPT_INFILESIZE, filesize($value));
$result = curl_exec($ch);
NoxOne
Profil
Nevím jaký tam máš systém ale já bych to propojil pomocí FTP nebo Rsync. A přenesl to včetně adresářové struktury.
N71
Profil *
Jestli na starém serveru máš přístup jen k PHP, tak bych spíš pohledal nějaký hotový FTP klient pro PHP na GitHubu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0