Autor Zpráva
filip2cz
Profil
Nedávno jsem začal pracovat s php. Hlavním důvodem, proč jsem ho začal používat byl tag include. Ale nad include se zobrazuje mezera, která není nikde v souborech.

Chrome mi tvrdí, že tam je 
Ale v php ani ve vloženém html nic takového není

Posílám odkaz jak na konkrétní web, tak na googledisk, kde jsou soubory z tohoto webu:

filip.pkomarek.cz/test
drive.google.com/drive/folders/1d9mjpr7oHV6jcNJvfrj0w7TSe9-gDZcA?usp=sharing

Předem děkuji za odpověd
Kajman
Profil
Těžko uhádnout, co myslíte. Obecně pozor na BOM na začátku souboru a na rozdílné konce řádků mezi windows, mac a unix systémy. Nejlépe si soubory zkontrolujte v hexadecimálním zobrazení, zda tam nejsou např. uvedené znaky, které se v editoru normálně nezobrazují.
Tomáš123
Profil
filip2cz:
Vo Firefoxe sa problém javí ako červená bodka, zrejme ako prvý znak súboru, ktorý includeuješ.


Zbežné hľadanie vraví niečo o BOMe, tak to bude prvý smer, ktorým sa môžeš vydať.

Neviem ako v iných editoroch, ale v Notepade++ môžeš v kódovaní vybrať medzi UTF-8 a UTF-8 BOM. V prípade, že v súbore BOM existuje, stačí zvoliť UTF-8 (bez BOM) a problém je vyriešený.
filip2cz
Profil
Tomáš123:
Díky, funguje to
drvaca
Profil
Vypadá to, že na začátku souboru (před <!DOCTYPE) máš znak & # 6 5 2 7 9 ; (bez mezer). Zkus kliknout za <, šipečkou vlevo před znak a backspace. To by mělo tvůj problém vyřešit.
A koukám, že než se mi sem podařilo znak překopírovat, je to vyřešené.
Bubák
Profil
drvaca:
Jen upřesním, před <!DOCTYPE může být jeden BOM, ale nakolik je to dobrý nápad, nevím. Můj názor je, že nejjednodušší je nikde žádný BOM nemít, ale pokud někdo po BOM (na začátku dokumentu) touží, třeba proto, že tak chce určit kódování stránky, tak může, pokud má o BOM potřebné znalosti, BOM na začátek dokumentu includovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0