Autor Zpráva
Ikki
Profil
Ahoj,
lámu si hlavu nad porovnáním dvou získaných hodnot.

Mám datatable, v něm možnost smazání položky. Tohle funguje skvěle a to včetně editace atd. No ale sekl jsem se na smazání položky z databázové tabulky v případě smazání z datatable. Při smazání javascript pouze smaže řádek, nepředává žádnou hodnotu. Napadlo mě tedy porovnat výpis foreach existujících záznamů s těmi, které se posílají. Bohužel mám pocit, že výpis který se nesmí rovnat zaslaným hodnotám nevypisuje všechny zaslané hodnoty a naopak se jen neustále točí, tedy si bere jeden záznam a ten porovnat s jiným, ty se tedy nerovnají a tak se smaže, takhle se ale bohužel smažou všechny.

Napadlo mě využít onclick, ale nenapadá mě jak do scriptu následně vložit hodnotu a následně předat do smazání.


Díky za nápady a rady.
Keeehi
Profil
Ikki:
Porovnávání stavu před a stavu po určitě dělat nechceš. Správně bude získat tu informaci v době mazání. Jak? No to záleží na tom, jak to implementované. Bez živé ukázky ti těžko lépe poradíme.
Kajman
Profil
Občas si dám data z formuláře do temporary tabulky. A podle toho dělám insert, delete, update.

Ale pokud jiné operace už běží a jsou naprogramovné, tak bych si při smazání řádku přidal do formuláře hidden input např.
<input type="hidden" name="smazano[]" value="identifikator_smazaneho_radku">
a předaná data smazal.
Kcko
Profil
Kajman:
Občas si dám data z formuláře do temporary tabulky. A podle toho dělám insert, delete, update.
Jaká je výhoda oproti nějaké struktuře pole / objekt?
Kajman
Profil
V plsql se mi s tím lépe pracuje - je tam merge příkaz. Hlavně při vícesloupcovém primárním klíči je to jednodušší než práce s tamními strukturami chodícímí z tabulkových formulářů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0