Autor Zpráva
horandoza
Profil *
Dobrý den,
mám na vás dotaz. Jak lze v php udělat to, co má bazoš? Tj. zadám Psč / město + rozsah a najde mi to všechny inzeráty které se vejdou do této oblasti. Hledal jsem na netu a nic jsem nenašel.
Díky moc.
Ikki
Profil
Nepostačí přidat a ubrat hodnotu?

Např:
110 00 < 111 00 > 112 00, běžně oblasti s následujícím a předchozím číslem odpovídají oblastem okolo.
horandoza
Profil *
Ale jak zjistím, jestli v rozsahu 100km u psč 110 00 patří i 200 00 ?
Ikki
Profil
Pro použití vzdálenosti můžeš využít Google API pro GEO lokaci. Podle PSČ zjistíš místo anebo koordináty a přidáš vzdálenost.
horandoza
Profil *
Ikki:
Ale to nejspíš nebude dobré pokud to budu potřebovat třeba pro 1000 záznamů, že?
Ikki
Profil
Běžně se obdobné API využívají kdekoli jinde. Myslím si, že pokud opravdu nebudeš web s výpisy zatěžovat způsobem 10k návštěvníků v jeden moment na 1k výpočtů záznamů, tak si myslím, že úplně v klidu a na jakémkoli běžně dostupném webhostingu.
Serg
Profil
Vzdálenost by teoreticky měla jít vypočítat z GPS souřadnic, takže když bude tabulka se souřadnicemi pro každé PSČ, nebo bude mít každý inzerát uloženou polohu v souřadnicích, tak by mělo jít vybrat záznamy které mají souřadnice v zadaném rozsahu (BETWEEN). Nebude to teda kruh, ale čtverec.

Edit: předpokládám teda, že používáš databázi, a jde ti o to, že z ní nechceš pokaždý tahat všechny záznamy a porovnávat vzdálenost až v php.
Keeehi
Profil
Serg:
Vzdálenost lze vypočítat z uložených GPS souřadnic přímo v databázi. Před mnoha lety jsem to zkoušel a lítalio to svižně na testovací databázi ~1M záznamů. Vzoreček se dá vygooglit "mysql gps distance".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0