Autor Zpráva
truefriend-cz
Profil
Ahoj. Řeším ve firmě script pro objednávání jídel zaměstnanci.
Každý den výběr ze tří jídel.

Chci se zeptat zda někdo ví o nějakém takovém již hotovém scriptu nebo mi pomohl či poradil takový script vytvořit.

Samozřejmě hledání na Google jsem již dělal jak v češtině tak v angličtině ale nenašel jsem prakticky žádný script.
breeta
Profil
Nevím co myslíš tím script, předpokládám že chceš vytvořit celou aplikaci na objednání jídel zaměstnanci.
Sepiš na papír logiku aplikace (chování zaměstnance, jídel atd.) a pak jednotlivé body naprogramuj.

Pro rozsáhlejší projekty se tvoří UML, dle toho se pak programuje, pokud to chceš dělat profesionálně.
truefriend-cz
Profil
breeta:
Sepsané to mám. Ano myslím tím aplikaci.
Směr je takový, že ze zaslaného XLS souboru obsahující seznam jídel na 14 dní (po třech jídlech) si to vypreparuje data a z těch si pak každý zaměstnanec po přihlášení do aplikace vybere zda chce A, B nebo C (jídlo).
breeta
Profil
truefriend-cz:
Tak v čem je zádrhel? Pokud umíš programovat neměl by to být problém sepsat, případně určité body si vyhledat jak na to.
S PHP + Mysql databází to uděláš.
truefriend-cz
Profil
breeta:
existuje-li již něco takového tak abych nedělal co už existuje.
Pokud ano, tak bych tu píli věnoval raději do jeho dalšího rozvoje. Například tvorbou nějakých dashboardů, exportů, apod.
anonym_
Profil *
truefriend-cz:
existuje-li již něco takového tak abych nedělal co už existuje.
Ne, nic, co bys vzal, zkopíroval a měl hotovo neexistuje. Existují knihovny na práci s XLS soubory, zpracování dat pak bude na tobě.

Btw., píšeš, že jsi hledal v CZ i EN... můžu se zeptat, co konkrétně jsi hledal, že jsi nic nenašel (nevysmívám se, jen mě to zajímá). "PHP XLS import" to asi nebyl...
Kajman
Profil
Někdy může být levnější si pronajmout za peníze hotové řešení, než si to programovat sám (hlavně pokud nemáte ani hotový systém přihlašování zaměstnanců). Systémů pro objednávání obědů bude víc. Např.
web.visplzen.cz/produkty/stravovaci-systemy/strava-cz-objednavani-internetem
truefriend-cz
Profil
anonym:
jj, odsoudit se dá vše a vždycky, dokonce i naprosto legálně vraždit v masovém měřítku.

Hledal jsem toho víc v kombinacích PHP MySQL Objednání/Rezervace oběda/jídla/stravy.

Kajman:
Ten odkaz je super a dle popisku to částečně dělá co požaduji ale je to víc než požaduji.
Třeba platební o modul mi nejde. V podstatě jde "jen" o to:
1. script naimportoval xlsx soubor do databáze ve formě 14ti denního jídelníčku na jednotlivé dny v týdnu z výběru tří jídel
2. aby se přihlásil uživatel z předem definovaného seznamu, který je v MySQL databázi
3. vybral si na požadovaný den jedno z jídel a šel pryč
4. cca dva dny před uzávěrkou to vygenerovalo XLSX s přehledem kdo co vybral, které bude odesláno na e-mail.
5. 4 dny před uzávěrkou aby zkontroloval kdo si objednal a kdo ne a těm co ne se odeslal e-mail

Na serveru je možnost Cronu

Admin rozhraní by mělo umožnit nahrát XLSX na server do MySQL.

Pustil jsem se do vlastní tvorby a momentálně jsem na úrovni kdy jsem využil XLSX třídu pro zobrazení obsahu XLSX souboru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0