Autor Zpráva
Smilee
Profil *
Mám dvě podobné otázky:
1) Dá se v PHP 5.4 převést integer na čtyřbytový binární řetězec? A jak? A pokud to v PHP 5.4 nejde, šlo by to na 5.6?
2) Dají se v PHP 5.4 slučovat binární stringy (obsahující např. zprávy ze vzkazníku)? Já si jsem vědom jenom jedné možnosti a to zápisem stringu do binárního souboru.
Firibix
Profil
Reakce na Smilee:

ad 1):
pack('s', $int);

ad 2):
V datovém typu string můžeš uchovávat i binární data a pracovat s nimi stejně jako s textovými stringy. Pro konverzi všemožných datových typů na jejich binární reprezentaci slouží výše zmíněná funkce pack, pro opačný způsob unpack.



Rád bych ale poznamenal, že PHP 5.4 i 5.6 jsou dávno nepodporované verze, nevycházejí pro ně ani bezpečnostní aktualizace a neměly by se používat.
Smilee
Profil *
Firibix:
Díky. 5.4 mi běží na Windows XP a 5.6 je na webzdarma. Mohl bych se jich zeptat zda by mi to převedli na PHP 7 ale nevím zda to má nějaký význam, když na localhost 7čku nerozjedu.

Ten pack a unpack jsou úžasné funkce, myslím že to ušetří hodně času. Jestli to chápu správně mohl bych data, které se mi nevejdou do db uložit do souboru (jako přihlášený admin bych tak mohl archivovat některé věci z db). Taky se dívám, že na localhostu mám little endian a na webzdarma taky používají little endian, takže kompatibilita by byla zaručená.
N71
Profil *
Pokud potřebuješ ukládat strukturovaná data do souboru, je lepší nějaká souborová databáze. Ideálně SQLite. Nemá smysl tohle bastlit znova a na koleně.
Radek9
Profil
Smilee:
5.4 mi běží na Windows XP a 5.6 je na webzdarma.
Zahodit a zahodit. Podpora Windows XP skončila v dubnu 2014. Pokud přes to přistupuješ k internetu, tak si jenom říkáš o malér. Pokud nová verze Windows nepřipadá v úvahu, tak zkus Linux.

Webzdarma zaspalo dobu. (Pro přechod na novou verzi PHP je potřeba smazat web a založit ho znova: www.webzdarma.cz/forum/detail/36694) Jestli potřebuješ freehosting, tak buď využij ten odkázaný postup, nebo si sežeň jiný, který podporuje aktuální verzi PHP bez podobných opičáren.

Já chápu, že ti to třeba může připadat jako malichernost a říkáš si, že ti nic nehrozí. To samé si mnozí říkali třeba o zálohování. A potom litovali ve chvíli, kdy jim odešel disk s cennými daty.
Smilee
Profil *
Radek9:
Jeden disk mi odešel v září, takže už zálohuju o něco častěji. Na webzdarma nemám nic nahrané, ale mám tam rezervovanou doménu, kterou jsem rezervoval v březnu a asi jsem si raději zvolil starou verzi PHP (jestli byla tam ta možnost). No já mám v plánu data nahrávat přes Windows 10, ale vývoj dělám na Windows XP a to je kvůli nastavení vizuálního prostředí kvůli problémům s očima, mi ten Windows 10 nejde dobře nakonfigurovat. Uvedu příklad. Nastavil jsem rozlišení na 800x600 ač mám širokoúhlý monitor. Na XP se mi to roztáhne, takže písmo vypadá tlustější (a pro mě snadněji čítelné). Na W10 se to srazí na x=800... Pak je tu problém s tím, že se mi nepovedlo přijít na to jak nastavit aby všude bylo černé pozadí a bílý text. Nemyslím ale tak ošklivě jako na Vysoký kontrast. Na XP mám program který mi nakonfiguruje všechno do detailu, každý popisek, menu atd. Ä na W10 jsem na to nepřišel. Pak jsem si nevykl na ten jiný vzhled a ovládání. A poslední důvod je že migrace všeho na Windows 10 by mě stála čas... A ten nemám. Nemám čas na to abych se to učil. Asi už zemřu s XPčkama :D.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0