Autor Zpráva
Jakubbbb
Profil *
Dobrý den, peru se s problémem, že když chci uložit obsah z editoru tinyMCE do datábáze, vždy to vyhodí error.
Zkoušel jsem vstup ošetřit pomocí real_escape_string, trim, stripslashes, htmlspecialchars... a už fakt netuším co bych mohl vyzkoušet.
Hláška:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'desc='<p>lol</p>',price_buy='125',price_sell='250',price_recommended' at line 1
/
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'desc='<p>lol</p>',price_buy='125',price_sell='250',price_recommended' at line 1
sql:
$product_desc = mres(trim(htmlspecialchars(stripslashes($_POST["product-desc"]))));
....short_desc='" . mres($_POST["product-desc-short"]) . "',desc='" . $product_desc . "',price_buy='" . mres($_POST["product-price-buy"]) . "',.....

když odstraním pole desc tak chyba není, takže to v ničem jiném být nemůže...
Děkuji za každou radu/připomínku/pomoc :)

btw mres() vrací _real_escape_string()
NoxOne
Profil
Ahoj, na php 7.2 ukládám Tinymce běžně do databáze. Musel jsem ale nastavit kodování databáze na UTF8. A při ukládání používám "bindování" to by si to mělo ošetřit samo.
Chtělo by to vidět kod kterým to vkládáš do DB.

desc je pole ? jako array ? to neuložíš
Jakubbbb
Profil *
NoxOne:
Ahoj, díky za tip, bindnout to zkusím. dest je txt pole v db. Vkládám přes mysqli->query(), v tomhle případě jde o běžný update.
Kajman
Profil
desc je klíčové slovo. Zkuste ho obalit do zpětných apostrofů `. Nebo je chyba v části, co je ve těch tečkách.
Jakubbbb
Profil *
Kajman:
Ahoj, díky moc, vůbec mě to nepřemýšlí, desc je klíčové slovo.... Moc děkuji, apostrofy jsou řešení problému :)
NoxOne
Profil
Je vidět že jsem už usínal ---- Kajman má pravdu jako vždy :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0