Autor Zpráva
anonym_
Profil *
Ahoj,

převzal jsem jeden projekt, ve kterém bych potřeboval udělat nějaké úpravy, ale nedaří se mi. Pokusím se popsat.

echo __NAMESPACE__ vrací prázdný string (pokoušel jsem se zjistit, v jakém namespace jsem).

Můj kód (fungující mimo převzatý systém) je následující:

require_once __DIR__ . '/../../vendor/autoload.php';
use Intervantion\Image\ImageManager;
require_once __DIR__ . '/../../include.php';
$imageManager = new ImageManager(...);

Cesta k requirum je v pořádku, problém dělá ten řádek s use. Nejsem OOP programátor (vlastně ani ne programátor), moje myšlenka byla, že přepnu namespace, použiji tuhle funkci na upload obrázku a přepnu namespace do původního stavu. Ale tak to asi nefunguje :-)

Poradíte někdo, jak z toho web?

Zobrazuje se mi bílá stránka, error reporting by měl být zapnutý

error_reporting(1);
ini_set('display_errors', E_ALL);

Díky.
N71
Profil *
Konstrukt "use" dělá něco jiného. Importuje jméno objektu do lokálního NS, aby nebylo třeba psát celý název.
anonym_
Profil *
N71:
Hm, děkuji za informaci, škoda, žes tedy nepřidal, jak to udělat lépe :-)

Vyřešil jsem to takto. Nevím, jestli zcela správně, ale zdá se, že to funguje. Peru se s tím asi 3 hodinky a sotva napíšu, napadla mě tahle možnost.

$imageManager = new Intervention\Image\ImageManager(...)
N71
Profil *
Lépe by to šlo udělat tak, že místo zkoušení blbostí nahlédneš do dokumentace. Za ty 3 hodiny bys ji stihl přečíst tak pětkrát.
anonym_
Profil *
N71:
Díky za komentář :-)

Já jsem hledal chybu v tom use, dokumentaci jsem měl otevřenou, ale nebyl jsem z toho moc moudrý. Hledal jsem i jinde. To je jedno, tobě děkuji za vysvětlení k use, až budu mít někdy chuť rozšířit si obzory, vím, kam mrknout ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0