Autor Zpráva
Smilee
Profil *
Asi hodně triviální otázka, ale kam se ukládají informace ze session? Když uložím hodnotu např. $SESSION['NAME']='Otakar Novotný', je to uložené na straně serveru nebo na straně klienta ve správě prohlížeče? Při návštěvě stránky se zobrazuje hláška, že se používají cookies a proto nevím jestli session jsou taky cookies nebo ne. Je mi jasné, že uložen bude minimálně nějaký identifikátor.
blaaablaaa
Profil
Smilee:
Session jsou uloženy na serveru, přes cookies (nebo jinak) se předává jen identifikátor.
Smilee
Profil *
blaaablaaa:
A používá dneska ještě někdo cookies? Není to zastaralé? Takže ta hláška jak bývá na začátku stránky... Já jsem udělal něco takového - k formuláři:

<h3>Uložení do cookies</h3>
<label for="save_to_cookies">Cookie je soubor uložený</label>
<input name="save_to_cookies" id="save_to_cookies" checked="checked" type="checkbox">
<label for="save_to_cookies">Přeji si uložit tuto hodnotu do cookies pro další použití.</label>

A teď tedy nevím zda to nemám nějak opravit/přepsat, když vlastně používám jen sessions. Uživatel při odesílání dat, vybere, zda si přeje je uložit do toho session.

A ještě mám jednu otázku. Jak dlouho to zůstane uložené na serveru? To je pevně nastavené na serveru jak to nastavil poskytovatel, nebo to mohu ovlivnit například na nekonečno?
blaaablaaa
Profil
Smilee:
Ano, cookies se používají skoro všude.

Lišta nejspíš vždy povinná není - záleží na tom, k čemu se používají www.pruvodcepodnikanim.cz/clanek/cookies-listy

Životnost session je v php většinou kolem 20 minut. Nekonečnou dobu ukládání lze teoreticky nastavit přes session.gc_probability, prakticky se to nedělá.
Session neslouží k trvalému uložení uživatelských dat.
Smilee
Profil *
Díky za info


Mohu tu informaci napsat takto?

Cookie obsahuje vámi uložené informace v sezení na serveru po dobu <?=$sess_life ?> minut.

Konfigurace serveru:
session.gc_divisor    1000    1000
session.gc_maxlifetime    1440    1440
session.gc_probability    1    1
Smilee
Profil *
$sess_life = ini_get("session.gc_maxlifetime")/60;
Smilee
Profil *
V html jsem měl toto

<button class="g-recaptcha" data-sitekey="<?=$google_recaptcha_v3_site_key?>" data-callback='onSubmit' data-action='submit'>Submit</button><br>

A teď jsem tam dal toto:
<div class="g-recaptcha" data-sitekey="<?=$google_recaptcha_v3_site_key?>"></div>
      <button class="g-recaptcha" data-sitekey="<?=$google_recaptcha_v3_site_key?>" data-callback='onSubmit' data-action='submit'>Submit</button><br>

A v tom divu se zobrazilo:
"CHYBA pro vlastníka webu: neplatný typ klíče"
Ale je tam ten klíč k tomu webu, ne k lokalhostu.


Není mi jasné jak získat ty klíče pro localhost. Localhost tam je registrovaný ale asi nemá ten klíč nebo nevím jak ho mám najít. Se na té stránce nevyznám.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0