Autor Zpráva
okurkaa
Profil
Jak změnit tento kód, aby vyhledal jestli je na web stránce kde bude ten php kód použitý některé z těchto slov? pes, kolík, boty a bubák?

<?php
$word = "fox";
$mystring = "The quick brown fox jumps over the lazy dog";
if(strpos($mystring, $word) !== false){
    echo "Word Found!";
} else{
    echo "Word Not Found!";
}
?>
anonym_
Profil *
okurkaa:
Pole a foreach.

To, ze strpos pracuje se stringem a ne celou stránkou, víš, ze?
okurkaa
Profil
To samozřejmě nevím :-( . Prostě nemůžu najít php kód do kterého bych zadal slova a pokud budou na strance tak to vypíše - slova nalezena. To je celé.
anonym_
Profil *
okurkaa:
Žádný takový php kód samozřejmě není.

Všechny tyto funkce pracuji se stringy (kde teda muže být i cely obsah cele stránky, když na to přijde). Už v tom tvém příkladě se ta proměnná jmenuje správně $mystring, vidíš tam nebo v dokumentaci něco o cele URL?
okurkaa
Profil
Nevidím.
okurkaa
Profil
Já tomu nerozumím, potřebuji hotové řešení které bude fungovat.
Keeehi
Profil
Na to tu máme sekci Práce a zakázky
anonym_
Profil *
okurkaa:
Kdyžtak mi napiš na phpdev@centrum.cz, podívám se, co vlastně přesně potřebuješ a nabídnu ti případně nějaké řešení.
okurkaa
Profil
To přece nemyslíte vážně že si necháte zaplatit za pět řádků kódu který máte napsaný za minutu. Vždyť by vám muselo být trapně. To si děláte srandu ne? To si necháte zaplatit za pět řádků kódu a pak přijdete domů a děláte že se nic nestalo že jste solidní lidé? Tomu nevěřím že takový člověk může vůbec s čistým svědomím chodit mezi lidmi. :-) :-) :-) Bylo by mě hanba si za takový kód když to znám říct o korunu. To přece nemůžete myslet vážně. Pak se podíváte s čistým svědomím lidem do očí? Tomu nevěřím. Jako to už je trošku přes čáru.
anonym_
Profil *
okurkaa:
Ja jsem o placeni nic nepsal. Jen potrebuju vidět, co mas, odkud se ta data berou, co potřebuješ (třeba ne hledat v cele stránce, jak si myslíš)...

Ale dobre, s tímhle tvým přístupem o to zájem nemám, ma nabídka pomoci uz neplatí. Poper se s tím sám. Good luck.
okurkaa
Profil
Já tomu nerozumím takže to dělat nebudu. Co bych s tím asi vymyslel když to neznám. Ztráta času. Prosím o zrušení mého účtu zde na poradně. Nechci tu mít účet a chodit sem. Když pak potřebuji pomoc s kódem, tak chcete zaplatit, to sem chodit nechci. Zřejmě proto šla poradna do kopru. Podívejte se na návštěvnost a počty nových otázek. Ani se nedivím. Je to škoda kam jste poradnu přivedli.
SOUHLASÍM se smazáním mého účtu. Děkuji adminovi za smazání účtu. Za pomoc děkovat nebudu, té se mě bohužel bez peněz nedostalo.
Vyčkávejte jak SUPY kdo další sem zamíří s otázkou a koho by ste mohli obrat. JÁ to nebudu. Sbohem
Keeehi
Profil
Poradna je od toho, aby lidé, kteří řeší nějaký problém se mohli zeptat. Neznamená to ale, že za tebe budeme dělat celý tvůj projekt. Proto je podstatné, aby tazatel projevil svoji snahu. Popsal co má za problém, ukázal, jak se ho snažil vyřešit a napsal, co mu na tom nefunguje. To se pak dobře radí. Ovšem tvůj přístup: "Mám problém a neumím programovat, tak to za mě vyřešte." je ale úplně jiný. To není moc dotaz jak to udělat ale spíš požadavek. Proto jsem tě odkázal do sekce prací a zakázek. Pokud bys projevil svoji vlastní snahu, mohlo být vše jinak.

Trochu mě fascinuje jak na jednu stranu tvrdíš že tomu vůbec nerozumíš ale na druhou stranu naprosto přesně víš, že řešení bude jen pár řádků kódu.
Kcko
Profil
okurkaa:
Proč by mi mělo být trapně? Ty to neumíš, ale odhadneš, že to je na 5 min, tak si přečti pár knížek, projed si tutoriály, sed u toho hodiny a pak to budeš třeba taky umět vyřešit na 5 řádků.
Když jedu za svým mechanikem, tak mu zaplatím i za 10 minutovou práci. A proč? Protože to co dělá on já neumím.
okurkaa
Profil
Ale to pleteš jablka s hruškami. Automechanik to má jako zaměstnání. Takže si za to zaplatit nechá aby měl z čeho žít. Tady je to poradna takže se má radit, né prodávat rady. To by se to jinak nemohlo jmenovat poradna.

Proč bych se to měl učit když to nebudu nikdy už potřebovat? Když se ti rozbije myčka tak se půjdeš zeptat na poradnu čím to může být a nebo se půjdeš vyučit instalatérem když to nebudeš už nikdy potřebovat?? Přemýšlet trochu doporučuji.
Kcko
Profil
okurkaa:
Nepletu si zhola nic.
Ty se taky neptáš na něco konkrétního. Ty chceš hotové řešení. viz

>Já tomu nerozumím, potřebuji hotové řešení které bude fungovat.

Je tady spousta lidí, co Ti poradí s problémem (včetně mě), nikdo Ti nebude psát, ale celé hotové řešení nějakého tvého interního vyhledávání. viz

>To samozřejmě nevím :-( . Prostě nemůžu najít php kód do kterého bych zadal slova a pokud budou na strance tak to vypíše - slova nalezena. To je celé.

Jablka s hruškami si pleteš ty.
okurkaa
Profil
Nejde o žádné vyhledávání. Chci php script do kterého napíšu slova - příklad:
'jídlo',
'lahev',
'sova'....

Pokud bude na stránce v textu slovo sova, tak to udělá
echo 'nějaký text',

To je celé co potrebuji. Takže na více než 5 řádků to nebude ale nevím jak to dát dohromady aby to fungovalo.

Příklad:
<?php
if
jídlo',
'lahev',
'sova'....

echo 'nějaký text',
?>


No a nefunguje to... To je celé co potrebuji.
Radek9
Profil
okurkaa:
Ty si to představuješ jako Hurvínek válku. :-) Definuj „na stránce“. Myslíš v jednom konkrétním souboru? Na to ti v zásadě stačí file_get_contents pro načtení obsahu do stringu a strpos pro zjištění, zda se tam slovo vyskytuje. Myslíš na celém webu? Potom potřebuješ minimálně crawler. A to fakt není 5 řádek kódu.
Kcko
Profil
Radek9:
On to definoval jako jablka s hruškami. Já bych to pozměnil na házení hrachu na zeď (volně přeloženo, neví vůbec která bije, ale ví, na kolik to bude řádků a placení se tudíž asi odvíjí od počtu řádků) :-)
N71
Profil *
okurkaa:
Ten problém není tak triviální. Ve výstupu který ještě neexistuje samozřejmě nemůžeš hledat. Můžeš načíst obsah aktuálně zpracovávaného PHP souboru, ale to rozhodně nemusí být (jediný) zdroj dat pro výslednou stránku. Z hlavy:

preg_match('/\b(pes|kolík|boty|bubák)\b/i', strip_tags(file_get_contents(__FILE__))) // -> false|int

Mimochodem, za změnu jednoho řádku kódu už jsem posílal i patnáctitisícovou fakturu. Až tě nebudou živit rodiče, tak to možná budeš chápat.
okurkaa
Profil
Dobře zeptám se takto. Co změnit v tomto kódu aby mohl být na stránce 2x?

<!-- PHP -->
function wordsCheck($words, $inputs) {
    $expression = '~(' .implode('|', array_map(function ($v) { return preg_quote($v, '~'); }, $words)). ')~iu';
    
   foreach ($inputs as $haystick) {
        if (preg_match($expression, $haystick) === 1) {
            return true;
        }
    }
    return false;
}
 
$words = [
'cur',
'čůr',
'čúr',
'mrt',
'gynek',
'erek',
'pochv',
'vagi',
'vagy',
'hotens',
'připus',
'pripus',
'samic',
'samyc',
'marih',
'pohlav'
];

$inputs = array_merge([$context['TOPIC_TITLE']], array_map(function ($v) { return $v['MESSAGE']; }, $context['postrow']));
 
if (wordsCheck($words, $inputs) === false) {
echo 'prvni';
} else {
echo 'druhy';
}
<!-- ENDPHP -->

Když nechám tento původní a v tom druhém zněním všechny $words na $words2 tak to nefunguje. Proč? Chci mít tento kód co mě funguje na stránce 2x.


Moderátor juriad: Vkládej prosím kódy mezi značky [pre] a [/pre] (stačí kliknout na ).
anonym_
Profil *
okurkaa:
Přečti si něco o funkcích. Tam by ses měl dočíst, proč tento kód nejde vložit dvakrát.
okurkaa
Profil
Nevidím to v článku o php funkcích čím by to mohlo být.
Kašleme na to. Dva dny řeším jeden kód a už mě to nebaví. Řešení si nechte pro sebe, já ten web dělat nebudu. Dva dny o ničem. Čau
okurkaa
Profil
Můžete mě už konečně odstranit tento účet? Nebo mám napsat adminovi na mejl? Nechci tu mít účet.
anonym_
Profil *
okurkaa:
Dva dny o ničem.
Kdybys ty dva dny věnoval studiu toho, co se dá napsat na 5 řádků, už jsi mohl mít hotovo :-)
okurkaa
Profil
Já jenom doufám že až budeš v životě potřebovat pomoc (a věř tomu že budeš potřebovat) že se tě to vrátí. Sbohem
anonym_
Profil *
okurkaa:
Já nemám problém za pomoc zaplatit. A pokud se mi někdo nabídne, ze mi pomůže ve svém čase zadarmo, nechávám se k němu jako hovado, ale s pokorou ;-)
Lamicz
Profil
Mno, na tomto krásně vidíte, proč Čínani jsou tam kde jsou... Není řešení za 5s, čau... Nikdo nemá na nic trpělivost.
Kajman
Profil
Lamicz:
Zkuste myšlenku rozvést. Já tam nic takového nevidím.

Spíše tam vidím potíž v tom, že pokud budu vyhledávat na stránce slovo "Not" a nenajdu ho, tak napíšu do té stránky "Word Not Found!". Tím však ve stránce už je a píšu nepravdu. Když tam tedy napíšu "Word Found!" a nikde jinde "Not" už nebude, tak zase je hláška nepravdivá, protože tam to "Not" není.
N71
Profil *
On okurkaa ve výsledku nechtěl vytvořit takovýto časoprostorový paradox. Podle toho co jsme z něj vypáčili, měl v úmyslu detekovat sprostá slova pravděpodobně v nějakém uživatelsky vkládaném obsahu. Takže kontrola by proběhla jen v těchto datech. Bohužel programové znalosti okurky jsou takřka čistá nula, takže tady je každá rada drahá a ideální by bylo opravdu zadat příspěvek do Prací a zakázek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0