Autor Zpráva
zetrozet
Profil
V PHP 5.3 jsem názvy údajů (sloupců) tabulky zjišťoval příkazem $nud[$j] = mysql_field_name($vysledek2, $i);, který v PHP 7.4 nefunguje a nemohu najít jak příkaz zapsat.
blaaablaaa
Profil
zetrozet:
www.php.net/manual/en/function.mysql-field-name.php

Warning
This extension was deprecated in PHP 5.5.0, and it was removed in PHP 7.0.0. Instead, the MySQLi or PDO_MySQL extension should be used.

Tedy od PHP 5.5 už je mysql_ extenze zastaralá a od 7.0 byla odstraněna.
Keeehi
Profil
V mysqli pak můžeš použít mysqli_fetch_field_direct.
zetrozet
Profil
blaaablaaa:
Abych se doptal na způsob opravy, musel jsem uvést zápis, který v PHP 5.3 fungoval. Kdyby původní zápis fungoval i v PHP 7.4, neptal bych se.


Keeehi:
Příkaz jsem nikde nenašel, zápis $nud[$j] = $sloup2->mysqli_fetch_field_direct($i); mi dává tuto chybu:
[30-Nov-2021 15:22:00 Europe/Prague] PHP Fatal error:  Uncaught Error: Call to a member function mysqli_fetch_field_direct() on null in /hosting/www/zetrozet.biz/www/_sql_/testsql1.php:232
Stack trace:
#0 {main}
  thrown in /hosting/www/zetrozet.biz/www/_sql_/testsql1.php on line 232
zetrozet
Profil
Popis příkazu jsem našel mimo manuál. Protože nelze uvést dotaz, ke kterému se příkaz vztahuje, budu muset část zdrojového kódu překopat, abych před položením dotazu k další tabulce databáze vyhodnotil potřené informace z dotazu předchozího.
Keeehi
Profil
zetrozet:
Hláška říká, že se snažíš volat funkci na null objektu. Jinak řečeno, v proměnné $sloup2 je hodnota null a ne to co by tam byt mělo.
Doporučuji se podívat do manuálu, jak se používá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0