Autor Zpráva
Supel
Profil
Dobrý den, před 15 lety mi kamarád poskytl kostru webu v PHP.
Bohužel v té době neexistovalo nějaké větší rozšíření na mobilech.
Nechci celý web dělat dvakrát, protože to generuje jen chyby. Dvakrát mám jen index.php/m_index.php toto samé pro css.
Při vstupu na stránky se mobil přepne na m_index.php.

Poradí mi někdo jestli jde například odkaz:
https://r-s.wz.cz/index.php?page=kontakt napsat tak, aby se otevřel buď pod index.php, pro PC nebo pod m_index.php? Podle toho, který je zrovna načtený?

Prosím, pokud mi někdo poradí, tak co nejjednodužší řešení, i když nebude elegantní.
Děkuji mnohokrát.
P_T_
Profil
Myslím si, že dělat 2 weby a řešit jaký klient k tomu přistupuje je neefektivní. Když to přeženu, tak mobil a PC může mít stejné rozlišení.
Mrkni se na Responzivní web design
Supel
Profil
Díky. Ale co když chci dva weby?
blaaablaaa
Profil
Supel:
Pak lze vždy v index.php zjistit, zda má uživatel mobil a podle toho přesměrovat na m_ verzi.
Bude to fungovat, ale je to špatné řešení.
Kajman
Profil
Pokud máte adresy typu index.php?page=kontakt nebo m_index.php?page=kontakt a chcete vždy zachovat stejný php soubor, tak se z takových stránek odkazujte jen
<a href="?page=kontakt">
a změní se jen část za otazníkem.

Ale jen jiný vzhled lze už několik let jednoduše definovat jen pomocí css (stejný soubor pro obě varianty a specifická pravidla se omezí pomocí Media Queries).
Supel
Profil
Kajman
Děkuji mnohokrát, funguje to!

Ano, je pravda, že o jde několik let. Já se probudil až teď:-(
Vzhled možná nakonec předělám jen přes css.
Ale na to budu potřebovat víc času.
Tam mě bude limitovat MENU, které nevím zatím jak předělat
anonym_
Profil *
Supel:
Tak se podívej na jakoukoliv jinou stránku, jak to řeší.

Standardně se menu na telefonu schová pod ikonu (hamburger icon), po kliku na ní se zobrazí (zpravidla se 100% šířkou, co řádek, to položka - pokud to menu nemá 100 položek).
Kajman
Profil
Supel:
Pokud nechcete nic složitého stylovat a html menu máte pro každé zařízení jiné, tak můžete dát do stránky menu obě a pomocí css zobrazit vždy jen jedno z nich.
Supel
Profil
Děkuji za pomoc a nakopnutí.
Už jsem ušetřil bezmála 40 kb zbytečných kódů.

Máte někdo odkaz na lehké menu pro mobilní zařízení?
lanx
Profil *
Supel:
Menu je vždy jen seznam odkazů. Oproti desktopu se sémantika nemění, muže tam byt napr. jen méně úrovní nebo tak něco.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0