Autor Zpráva
Fury
Profil *
Zdravím,

narazil jsem na problém, kdy nahrávám fotky na server a následně je resizuji. Kvalitu nechávám vždy 100% a používám pouze standardní PHP funkce.

Originál obrázku vs. po úpravě

Zkusil jsem 3 různé funkce / knihovny a u všech je výsledek stejný.

Např.:
- github.com/gumlet/php-image-resize
- gist.github.com/RStankov/342704
- onecompiler.com/php/3xyvv2r74

Nenapadá vás prosím, kde by mohl být problém? Případně nemáte doporučení na nějakou knihovnu, která by zachovala barevnost?

Díky moc za rady
Kajman
Profil
Zkuste si najít řešení, které ošetřuje CMYK obrázky.
ttttttt
Profil *
Ten velký obrázek se mi zobrazuje jinak v různých prohlížečích. Ve firefoxu vypadá stejně jako malý, nalevo je fialová. V Chromu je nalevo červená.
Bubák
Profil
Fury:
nahrávám fotky na server
Proč jsou v CMYK a né v standardně v sRGB? Zdráhal bych se fotku v CMYK nazvat originálem.
Čtené z věštecké koule, foto ze zrcadlovky nevhodně uložené v CMYK barvách.
Dávej na web jen obrázky v sRGB, nikoliv Adobe RGB nebo CMYK. Problém je tedy na úplném začátku, jde o problematický obrázek, konkrétně použitím barevného prostoru CMYK.

Odkázaná zmenšenina má kvalitu 85.
Nerozumím tomu, mít "originál" s kvalitou 60 a chtít ukládat zmenšeninu s kvalitou 100.

ttttttt:
Ten velký obrázek se mi zobrazuje jinak v různých
Převod z CMYK do RGB není jen tak, teoreticky je to jednoduchá matematická operace, v praxi je třeba použít barevná ptofil, pokud není k dispozici, použije se implicitní, různé zařízení nebo programy bohou používat odlišné implicitní barevné profily.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0