Autor Zpráva
Giga
Profil
Pánové, prosím o radu.

Jak vyřešit, nebo jak řešíte vy rozdílná nastavení v PHP skriptech pro ladění doma na LocalHostu a po přenesení na živý web?
Jedná se mi o jiné názvy databází, přéstupová jména a hesla, adresáře a pod.
Může skript rozlišit, jestli běží doma nebo na webu a podle toho přiřadit proměnným příslušné hodnoty?
Nastrkat všechny proměnné do jednoho konfiguračního souboru, který se includuje?

Děkuji za případné postřehy a zkušenosti.
blaaablaaa
Profil
Giga:
Na tohle jsou super .env soubory (obyč texťák s hodnotama). Symfony to má např. řešené tak, že načítá .env soubor (tam jsou společné věci, tenhle soubor jde do gitu), .env.local (tam jsou lokální nastavení, tenhle soubor je pro každé prostředí unikátní) a případně ještě .env.prod, .env.dev apod. podle toho, na jakém prostředí člověk je.

Podobně se to dá řešit i nějakým config.php s proměnnými s tím, že config.php bude obecný konfigurák a bude načítat config.local.php, který bude pro každý stroj unikátní a budou v něm právě ta nastavení přístupů.
anonym_
Profil *
Giga:
Buď tak, jak píše blaaablaaa, nebo více amatérsky, zato snáze na pochopení můžeš mít 1 config.php a v něm podmínku testující lokální adresu (typicky strposem hledat string localhost v domain name).
N71
Profil *
anonym:
zato snáze na pochopení můžeš mít 1 config.php a v něm podmínku
Obecně je vhodné mít více souborů kvůli gitu – aby bylo možné neukládat do upstreamu parametry lokálního významu a parametry s citlivými údaji (hesla, klíče, atd.).
anonym_
Profil *
N71:
Ano, já to samozřejmě vím a odpověď #2 je správná a jedna z možných. Nicméně pokud tazatel začíná, dělá web sám a třeba i bez gitu, je to IMHO nejsnáze představitelná varianta (+ nemusí řešit další věci, jako který config naincludovat, etc.).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0