Autor Zpráva
Suta
Profil
Řeším pro mě zapeklitou situaci.

- Uživatel má v databázi nahrané fotografie (názvy)
- V sekci "mazání fotek" vybere a odešle názvy fotek, které chce z databáze vymazat

Konkrétně soubor se scriptem pro mazání přijme např. toto: druha_fotka.jpg="ano", pata_fotka.jpg="ano" atd. To jsou ty, které potřebuji smazat

- Otázka: potřebuji trknou, jak správně napsat dotaz (script). Zkouším to nějak takto a nejde mi to, prosím poraďte:


// vyberu názvy všech fotek uživatele
$dotaz = MySQL_Query("SELECT odkaz_na_foto FROM forum_foto WHERE uziv_jmeno LIKE '$jmeno_uzivatele'") or die($chybova_hlaska_spojeni_s_databazi);

// názvy fotek načtu do pole a v cyklu je pak porovnávám s názvy fotek, které byly odeslány ke smazání
while ($vsechny_fotky = MySQL_Fetch_Array($dotaz)) {

- no a tady nemůžu přijít na ten kód, který bude vypadat nějak takto:
?? jestliže existuje proměnná s názvem fotky v databázi a má hodnotu "ano" (tedy pokud uživatel odeslal tento název fotky ke smazání), smaž ji
}

Dík za pomoc.
Suta
Profil
Aby nedošlo k mýlce, upřesňuji dotaz:

jestliže existuje proměnná, která má název jako název fotky v databázi a má navíc hodnotu "ano", smaž ji
Martin
Profil
Myslím, že na to jdeš už od začátku špatně. Myslím, že by bylo lepší, na stránku se scriptem pro mazání poslat jen id fotek uložená v poli a smazat z db ty fotky, kde se jejich id shoduje s id v poli.
Suta
Profil
Taky jsem to tak zkoušel, ale jak názvy fotek ke smazání dostat do pole, když se fotky ke smazání odesílají přes formulář a zaškrtávací pole checkbox?



// mám to takto (v cyklu, takže se odešlou všechny zaškrtlé):
<input type="checkbox" name="<?echo $vsechny_fotky_2["odkaz_na_foto"]?>" value="ano">
Martin
Profil
<input type="checkbox" name="pole[]" value="<?php echo $id_fotky; ?>">
Suta
Profil
Dík, vyzkouším, to je dobrý způsob.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0