Autor Zpráva
disser
Profil *
Potřebuji vyřešit takový problém. Includuju z jedné stránky skript umístěný na jiném serveru a pres http get mu predam nejake pormenne. Nevím ale jak načíst proměnné, které vygeneruje skript na jiném serveru zase na původní stránku, ze které sem ho includoval.

Radši udělám příklad:

http://domena2.cz/skript.php
<?php
$c=$_GET["a"]+$_GET["b"];
?>

http://domena1.cz/index.php
<?php
include("http://domena2.cz/skript.php?a=1&b=2");

echo $c; // tady je problem, jak $c dostat z includu na jinem serveru
?>

Diky za rady
Hugo
Profil
disser

To nepůjde, protože apache ten skript nejdřív zpracuje a pošle výstup. Takže se k obsahu proměnných nedostaneš. Je to celkem logické, protože kdyby to fungovalo, tak by se šlo velmi lehko dostat k heslům apod.
xixli
Profil
Takýmto "includom" sa to nedá, pretože ten druhý server ti pošle už vygenerovanú stránku, nie jej zdroj.
Tieto veci sa robia cez xml-rpc / soap prípadne len čisté xml, ale rozhodne to nie je niečo úplne jednoduché na pochopenie :-)
A navyše, keď chceš dostať stránku cez funkcie na súborové systémy, tak môžeš naraziť na direktívu allow_url_fopen, ktorá je dosť dôležitá z hľadiska bezpečnosti (nezapínať!, radšej použiť namiesto funkcí súborového systému curl rozšírenie).
Viac manuál na php.net
disser
Profil *
Jasně no. Myslel jsem spíš jestli někoho nenapdane nějaká alternativa. Vymýšlel sem podobné věci, jako že potřebné proměnné zapíšu do jiného souboru a ten zase z původní stránky načtu a třeba explodem z toho vycucám potřebné proměnné, ale to je hrozně neefektivní.

Chtěl jsem dát možnost několika mým spřáteleným webům možnost zobrazovat na jejich stránce výpis mých aktuálních článků. Zamýšlel jsem to tak, že bych jim předal pole s hodnotama a oni už by si to přispůsobili přesně svýmu layoutu. Takhle mi asi nezbyde, než s každým řešit vzhled exportovaných informací.
koudi
Profil
Jestli to chceš takhle, tak můžeš nechat vygenerovat jen jednoduchý výstup, něco jako "nadpis;datum;adresa" a ať už si s tim každej poradí jak chce. Nebo třeba přes rss apod.
nebo, pokud to chceš opravdu jako pole, tak snad jedine tam hoď výstup funkce serialize(pole) a ať si to jednoduše přes unserialize(ten string) převedou zpátky na to pole.
xixli
Profil
> Chtěl jsem dát možnost několika mým spřáteleným webům možnost zobrazovat na jejich stránce výpis mých aktuálních článků.
Sprav si rss zdroj a nech oni ho parsujú, celkom jednoduchá vec a navyše aj návštevníci môžu odoberať novinky ;-) Prečítaj si niečo o RSS 2.0 (niečo bolo na intervale) a simplexml (php dokumentácia). Niečo sa tuším tu aj preberalo na tomto fóre.
disser
Profil *
Díky moc Koudi. Ta serialize funkce mi pomohla.
disser
Profil *
pro xixli
rss kanál samozřejmě mám ;) Jenom mi přišlo složité z xml zase dostávat informace, které by si spřátelený web vkládal k sobě. Vyřesil sem to tak, že skript který udělá požadované pole ho potom jednoduše převedený přes serialized() vypíše. Ze stránky spráteleného webu si přes fread načte muj skript a jeho obash přes unserilaze() převede zpět na požadované pole.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0