Autor Zpráva
Jakub Valenta
Profil *
Dobrý den

Aby mohl klient formátovat text zadávaný přes formulářový prvek textarea, musí použít nějakého značkovacího jazyku. Otázkou je jakého.

Doposud jsem do svých aplikací dával klientovi možnost používat přímo HTML, které je pro něj ovšem zbytečně složité. Ale třeba Texy! se mi nezdá o tolik jednudušší.

A tak se ptám. Jaký značkovací jazyk používáte pro tyto účely vy?

Jakub Valenta
luka25
Profil *
skus TinyMCE
xixli
Profil
> musí použít nějakého značkovacího jazyku
nemusí, môže používať wysiwyg editor, napr. fckeditor. Obecne však je lepšie sa wysiwygu vyhnúť, pokiaľ možno.
> Ale třeba Texy! se mi nezdá o tolik jednudušší.
Texy mi pripadá lepšia voľba, a nemá ani príliš zložitú syntax. O tom čo je zložité, by mal rozhodnúť zákazník, nie programátor ;-)
Jakub Valenta
Profil *
O tom čo je zložité, by mal rozhodnúť zákazník, nie programátor ;-)
To nepochybně :) Jenže klientovi to je imho jedno, ten prostě bude muset používat to, co mu naservíruju. Na mě je ta volba - a mě to jedno není. Když něco dělam, tak to musí být ve všech ohledech perfektní, proto již nadále nehodlám používat HTML syntaxi.

O Texy! stále uvažuji.

Ale jen malý příklad toho co se mi na Texy! nelíbí. Nadpis nejvyšší úrovně - pomocí mřížek, nadpis nižší úrovně pomocí hvězdiček, ještě nižší úroveň pomocí plusek atp.
Teda zapamatovat si jak to jde po sobě...
luka25
Profil *
tak si urob sam nieco podobne ako je tu na diskusii, alebo pouzi jeden z editorov napr tinyCME alebo fckeditor a mas pokoj.Zakaznik sa v tom bude vyznat, lebo to pozna a ty taktiez
xixli
Profil
> Když něco dělam, tak to musí být ve všech ohledech perfektní
Dokonalosť pre dokonalosť vždy speje k nedokončeniu diela ;-) Ak si príliš nerozhodný, tak implementuj všetko, daj nejaký prepínač a hotovo - zákazník si vyberie, čo mu najviac vyhovuje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0