Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zajimalo by me jak si myslite ze ovladate PHP, na jednom foru jsem cetl diskuzi. Javiste nazvali ze vetsina PHPckaru jsou lamy. Ze se to da naucit za 2 mesice. Ja v PHP pisu asi 3 roky a porad se me zda ze moc toho neumim.

Jak jste na tom vy?
Plaváček
Profil
žiju už třináct let s jednou ženou, a pořád mám pocit, že přesně nevím, jak na ní. Naopak mám známého, který si manželku obtočil kolem prstu za tři měsíce. Stačí to jako odpověď?
24k
Profil *
ja v PHP pisu asi rok cca, a myslim ze jsem se dostal na urcitou uroven a rad bych skocil nekam k vysinam (OOP, PHP5 a proste ten lepsi oddil) lec na to asi nemam ...
24k
Profil *
a dukazem je to, ze pokud objevim neco, co mi nejde naskriptovat propadam depresi a pokud to naskriptuji, tak ji propadam take, jelikoz se domnivam ze to jde napsat mnohem lepe a napsal jsem to jako haluzak...
roberta
Profil
aj medzi javistami sa nájdu lamy. tu ani tak neide o to, za koľko sa dá niečo naučit (niečo sa môžeč učit aj 13 rokov a nenaučíš sa to - podobne ako Plaváček vs jedna žena :), ale ako dokážeš využiť teóriu v praxi
Je však pravda, že keď sa niečomu naozaj venuješ, tak prichádzaš nato, koľko toho ešte nevieš... ale z toho si nič nerob, niektorí jedinci to nepochopia ani za celý život
Anonymní
Profil *
roberta
ja jsem si prave myslel ze programuji dobre, ale porad se nec ucim.

dukazem je to, ze pokud objevim neco, co mi nejde naskriptovat propadam depresi a pokud to naskriptuji, tak ji propadam take, jelikoz se domnivam ze to jde napsat mnohem lepe a napsal jsem to jako haluzak...
vim o cem mluvis, taky si porad rikam ze sem to napsal jako haluzak, nekdo holt na to nema
Hugo
Profil
Anonymní

V PHP se dají napsat i dost složité aplikace (ne jen pro web), ale samozřejmě se tento jazyk nedá srovnat s C, C++ atd. Když chce člověk psát udržovatelné, bezpečné a rychlé skripty, tak musí studiu jazyka věnovat dost času. Pokud ovšem dotyčnému ke štěstí stačí fakt, že to funguje, tak se dají v PHP vytvořit pěkné prasárny.
habendorf
Profil
Když chce člověk psát udržovatelné, bezpečné a rychlé skripty, tak musí studiu jazyka věnovat dost času. Pokud ovšem dotyčnému ke štěstí stačí fakt, že to funguje, tak se dají v PHP vytvořit pěkné prasárny.
Jj. Tato věta lze navíc zobecnit na víceméně libovolnou oblast lidské činnosti.
Hugo
Profil
habendorf

V tom máš určitě pravdu, ale PHP ti umožní podstatně větší prasárny než např. C++ - žádná typová kontrola atd.
error414-
Profil *
Anonymní jsem error
Hugo
nesrovnavat c++ a PHP, jsou uplne jine, a pokud si myslis ze v c++ se nedaji prasarny. Daji zalezi na cloveku. Jedine cim se ohani zastanci c++ je datova volnost php. Podle me je to vyhoda.

A nejvic me nastve ze tvrdi ze c++ je cisty jazyk, jedinycisty jazyk je C. Kolik toho ma spolecne C s c++?
Uz moc ne.
Dero
Profil
Jak si myslite ze ovladate php?

Občas mám pocit, že PHP ovládá mě.
Wan-To
Profil *
Jedine cim se ohani zastanci c++ je datova volnost php
No v C++ taky není problém napsat tohle:

char c = *(char*)(((int*)malloc(128)) + 10);

:-D
Tomik
Profil
Vcelku obstojně, jen mě občas zlobí regexpy... :)
thingwath
Profil
Datová volnost má znamenat spíš, že si jazyk volně přetypovává co chce a člověku jde hlava kolem...
tpikalek
Profil *
Mě je teď 14 a PHP se učím asi rok a půl (HTML od 9 a CSS asi od 10 let). Nejdřív jsem se naučil jensamotný PHP a všechno ukládal do souborů, po nějakým měsíci MySQL. Bohužel jsem neměl moc přístup ke knížkám, takže jsem se učil spáš z příkladů a pročítal si jeden napůl českej manuál ve formě nápovědy win. Myslím, že mě to celkem jde (viz stránky nmt.ic.cz - škoda, že se nemůžete podívat do admin systému, co se všechno dá měnit...).
OOP a další pětkové věci jsem zkoušel, ale nějak jsem nepřišel na to k čemu je to užitečný, když se to úplně stejně funkčně dá dělat jinak...
Jinka všechno to zkouším na Win v XAMPPu. Teď ale pomalu přecházím na Linux a LAMPP. :o)
Shippy
Profil
tpikalek:
Parse error: parse error, unexpected T_LNUMBER in /home/free/ic.cz/n/nmt/root/www/index.php on line 36


Je mi taky 14, a mám to hodně podobně... jenom mám pocit, že pokud někdo vbudoval podporu OOP do PHP, tak stojí za to ji využívat :) Nemám pocit, že bych PHP geniálně zvládal. Ale myslím, že na všechno se dá s pomocí manuálu a Googlu přijít.
tpikalek
Profil *
Parse error: parse error, unexpected T_LNUMBER in /home/free/ic.cz/n/nmt/root/www/index.php on line 36
Jj, sry. Na ic změnili adresu MySQL serveru. Tak jsem ji změnil v indexu a od té doby to ukazuje tu chybu... =o(

Já na OOP nic "dobrýho" nevidím - jenom trochu předělaný (možná vylpšený) funkce...
error414-
Profil *
tpikalek
Tak to si nepochopil podstatu OOP, je jasne ze pokud zacinas takje ti proceduralni programovani, blizsi.
Jak jednou okusis zajimavost a pravou postatu OOP tak budes vedet o cem mluvis.

Jeden muj kamarad se vychvaloval jak zvlada php,me se smal ze neznam tolik funkci co on, ale myslim si ze to neni kolik toho takhle clovek vi, ale jak mysli v tom jazyku. Je to neci jako cizi rec.
Taky ji umite teprve az vni zacnete myslet a to stejne plati pro jakykoliv programovaci jazyk
llook
Profil
Moje sebevědomí v této oblasti se pohybuje po vlnách. Období, kdy si o svých schopnostech myslím každý den víc a víc, se střídají s obdobími, kdy každý den zjišťuju co všechno životně důležitého neumím.

Je zajímavé, že zlomy vzestupné tendence obvykle nesouvisí s PHP samotným. Například pochopení některých návrhových vzorů, objev agilních metodik vývoje, pochopení TDD atd. Nejhorší je když vím, že je něco lepší, ale nechápu proč. Pochopit třeba MVC bylo na zcvoknutí.


24k pokud to naskriptuji, tak ji propadam take, jelikoz se domnivam ze to jde napsat mnohem lepe a napsal jsem to jako haluzak
To moc dobře znám. Akorát já té depresi propadám ještě před dokončením a pak celý projekt zahodím a buďto začnu znova, nebo začnu něco jiného.

Hugo Řekl bych to jinak: Když chce člověk psát udržovatelné, bezpečné a rychlé skripty, tak nestačí studium jazyka.
Co se týče typové kontroly - není žádná, jen není povinná, podobně jako hodnotová kontrola.

tpikalek Já na OOP nic "dobrýho" nevidím - jenom trochu předělaný (možná vylpšený) funkce...
Taky jsem to tak dřív viděl. Stejně tak mi chvíli trvalo přestat si pod procedurama představovat gosub a přestat používat goto (to naštěstí v PHP zatím není, ale bohužel asi bude).

error414- je jasne ze pokud zacinas takje ti proceduralni programovani, blizsi
Někdy předtím, než jsem se narodil se to samé říkalo o nestrukturovaném programování. Že je lepší začínat Basicem než Pascalem. Dneska by si to asi nikdo tvrdit netroufl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0