Autor Zpráva
Jirko
Profil
Mám tento skript:

<select name="dotaz" id="dotaz">
<option value="1">přiznání</option>
<option value="2">zábava</option>
</select>

při výběru "přiznání" mám proměnnou "1",ale potřeboval bych z jednoho výběru dvě proměnné př:

přiznání = 1 = A

něco jako např:

<option value="1" value2="A">přiznání</option>
Hugo
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/html/formulare.html#select

Podívej se na atribut multiple.
Jirko
Profil
respektive mám takovýto skript:


<select name="dotaz" id="dotaz">
<? if($zaznam1!=""){?><option value="<? echo $zaznam1?>"><? echo $zaznam1?></option><?}?>
<? if($zaznam2!=""){?><option value="<? echo $zaznam2?>"><? echo $zaznam2?></option><?}?>
<? if($zaznam3!=""){?><option value="<? echo $zaznam3?>"><? echo $zaznam3?></option><?}?>
<? if($zaznam4!=""){?><option value="<? echo $zaznam4?>"><? echo $zaznam4?></option><?}?>
<? if($zaznam5!=""){?><option value="<? echo $zaznam5?>"><? echo $zaznam5?></option><?}?>
<? if($zaznam6!=""){?><option value="<? echo $zaznam6?>"><? echo $zaznam6?></option><?}?>
<? if($zaznam7!=""){?><option value="<? echo $zaznam7?>"><? echo $zaznam7?></option><?}?>
<? if($zaznam8!=""){?><option value="<? echo $zaznam8?>"><? echo $zaznam8?></option><?}?>
<? if($zaznam9!=""){?><option value="<? echo $zaznam9?>"><? echo $zaznam9?></option><?}?>
<? if($zaznam10!=""){?><option value="<? echo $zaznam10?>"><? echo $zaznam10?></option><?}?>
</select>


Co s tím ?
Jirko
Profil
tímto jsem docílil toho, aby $dotaz = $_POST['dotaz'],
ale potřeboval bych něco jako:

$dotaz = $_POST['dotaz']
$dotaz_n = $_POST['(cislo n)']

OK jde to?
Hugo
Profil
Moc to nechápu, ale možná je řešením ty dvě hodnoty spojit do jednoho řetězce a pak to roudělit v php pomocí explode().

<option value="hodnota1@hodnota2">..

<?php
List($var1, $var2) = Explode('@',$_POST['dotaz']);
?>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0