Autor Zpráva
mastermind
Profil
Zdravím. mám zvláštny problém. na localhoste som si urobil stránku. všetko funguje ako má. nakopíroval som ju na ftp a... je tu problém nefunguje mi tento kód

<?php

if (isset($_COOKIE['lang'])) /* nech $_COOKIE['lang']="sk"*/
{
$site_lang=$_COOKIE['lang'];
if (file_exists("lang_".$site_lang.".php")) /* cez tuto podmienku to prejde, tzn ten subor tam je */
{
include("lang_".$site_lang.".php"); /* ALE TOTO SA JEDNODUCHO NEUROBI */
}

}
else include("lang_sk.php"); /* ak nemame cookie tak funguje vsetko ako ma aj na hostingu */
?>



popis je v kode. budem velmi rad ak mi s tym niekto pomoze lebo som naozaj v koncoch :)
vopred dakujem
llook
Profil
Jediné, co mě napadá - že by aktuální adresář nebyl v include_path. Zkus to takhle:
include("./lang_".$site_lang.".php");
mastermind
Profil
Jediné, co mě napadá - že by aktuální adresář nebyl v include_path. Zkus to takhle:
include("./lang_".$site_lang.".php");


hmm dakujem za snahu ale to bola jedna z prvych veci co som skusal. takze este som sa s tym pohral a ten kod som odstranil uplne a zistil som ze problem je niekde inde.
teraz mam len toto
include("lang_sk.php");

nachadza sa to v index.php
funguje to ok az kym neposielam nieco metodou GET tzn index.php?lang=en uz nefugnuje
mastermind
Profil
no uz som to vyriesil. neviem sice v com bol problem ale urobil som toto:
zmenil som cookie z lang na jazyk. Zmenil som premennu posielanu cez get z lang na jazyk.

otazka: moze byt problem v tom ze v tom subore lang_sk.php je pole $lang?
jozob
Profil
mastermind
Jediný problém by som videl v prípade, ak by boli zapnuté globálne premenné (register_globals v php.ini). Ale podľa mňa ten problém asi nesúvisí s Tvojou chybou.
mastermind
Profil
jozob
mal si pravdu bolo to v tom. stacilo tam dat jeden unset a uz to bezi. dakujem vsetkym za pomoc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0