Autor Zpráva
Forest
Profil *
Rozchodil sem php na serveru s IIS ale pak sem si tam omylem nainstaloval PHPTriad a prestalo to chodit a bohuzel nevim jak nejlepe phptriad odinstalovat pze ho nemam v pridat/odebrat programy
jozob
Profil
Uff... Windows som už dlho nevidel :-)... No skúsim aspoň v niečom pomôcť.

Keď si nainštaloval PHPTriad, pravdepodobne Ti hodil na port 80 svoj Apache. Preto Ti nejde server, ktorý má IIS. Riešením by mohlo byť: Štart->Spustiť/Start->Run (alebo WinKey+R), napíš services.msc, zobrazí sa Ti okno so službami. Teraz nájdi službu Apache (PHPTriad ju mohlo nazvať aj inak, ale určite to nájdeš). Potom klikni pravým tlačidlom na túto službu a zvol Vlastnosti/Properties. Teraz si už len matne spomínam, ako to tam vyzerá, ale skús tam nájsť niečo ohľadom spúšťania služby, zmeň to tak, aby sa služba nespúštala automaticky (aby sa spúštala manuálne). Potom stačí zastaviť službu a už by to mohlo fungovať. Ak nie, skús ešte ponastavovať IIS.

A čo sa týka odinštalovania PHPTriad, v tom Ti asi nepomôžem. Skús sa pozrieť do inštalačného priečinku, možno tam bude uninstal, poprípade skús pozrieť v ponuke štart, či tam niečo nenájdeš. V krajnom prípade si daj vyhľadať v registroch PHPTriad a podobné kľúče, ak tam nič nenájdeš, IMHO môžeš po odinštalácii všetkých služieb, ktoré PHPTriad nainštaloval priečinok zmazať.
Forest
Profil *
tak už sem to snad zdárně odinstaloval ale když si zadám svojí ůvodní page index.php tak mi naskočí ůplně bílá stránka s nějakým textem o php a moje stránka se nezobrazí v tom textu nepíše o žádných chybách
jozob
Profil
Forest
To bude spôsobené asi tým, že IIS má www root na inom mieste ako PHPTriad. Premiestni si dokumenty do priecinku inetpub.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0