Autor Zpráva
Tomik
Profil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je v php nějaký vestavěný způsob jak převádět čísla z šestnáctkové soustavy do desítkové.
Případně jestli neexistuje nějaký napsaný algoristmus, který převádí čísla nějaké soustavy do jiné.
Sice by nebyl takový problém, abych si ten algoritmus napsal sám, ale jistě někde již musí být napsaný a připadá mi zbytečné psát něco co už napsané bylo.

Děkuji Tomik
Wan-To
Profil *
DecToHex()
Wan-To
Profil *
Omlouvám se, je to string dechex(int number)
Tomik
Profil
Díky ti, já věděl že na to phpko něco bude mít, ale prolistoval jsem celýho koska, letmo projel google i php.net a nic. Díky...
Pachollini
Profil
Doporučuju stáhnout manuál v .chm, je to rychlý na použití: http://www.php.net/download-docs.php ten extended s komentářema, dá se v tom i dobře hledat.
llook
Profil
prolistoval jsem celýho koska, letmo projel google i php.net a nic

V Koskovi to je (str. 309 dole), ale i tak za těch sedm let v PHP přibylo pár funkcí a tak stažení manuálu také silně doporučuji.
Tomik
Profil
Pachollini & llook:
Ano manuál mám stažený (myslím, že se toho v php za tu dobu změnilo mnoho).
Bohužel ho nyní nemám a mám k dispozici pouze pomalé připojení, takže jsem ho nemohl ani stáhnout.
Al jinak díky.

V Koskovi to je (str. 309 dole)
Njn, takhle to vypadá, když člověk neví co má hledat (přiznávám, neprošel jsem celého Koska, jak jsem výše inzeroval),
marně jsem v rejstříku hledal něco, co bude obsahovat "con" (jako convert) a na názvy jednotlivých soustav (Hexadecimální a Dekadecimální) jsem jaksi zapomněl, takže se omlouvám. :)
A díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0