Autor Zpráva
Lord
Profil *
dobré odpoledne, snažím se vytvořit redakční systém na správu souborů, ale narazil jsem na jeden problém: sice se mi podařilo jakž takž vyřešit ochranu pomocí cookies a funguje to tak, že by se po úspěšném přihlášení změnila složka, se kterou se bude pracovat, takovým způsobem, že se najede o ze složky s RS o složku výš a pak do složky uživatele (to se ve formuláři taky zadává). A to je právě ten problém: nejde se dostat do nadřazeného adresáře, tříská se to tam s právy. Moc tomu nerozumím, mohl by mi někdo poradit?
error414
Profil
Lord
a nejaka chyba nebo sript, ale skok o adresar vis bz nemel bzt problem
jozob
Profil
Lord
Používaš funkciu chdir()? Nemohol by si konkretizovať chybové hlásenia?
Anonymní
Profil *
Ano, používám funkci chdir(). Vyhazuje to tohle:

"Warning: opendir(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/czechpark.com/rs.czechpark.com:/tmp:/usr/share/pear) in /home/czechpark.com/rs.czechpark.com/rs.php on line 24

Warning: opendir(/): failed to open dir: Operation not permitted in /home/czechpark.com/rs.czechpark.com/rs.php on line 24"

čili mi to nedovolí se dostat nad adresář rs.czechpark.com. Pořádně ani nevím, jak to tam je nastavené, protože pro ty lidi to dělám v podstatě externě...
Lord
Profil *
Sorry, zapomněl jsem se podepsat...
Hugo
Profil
Lord

Nojo, do rootu (adresář /) tě to určitě nepustí. Musíš napsat celou cestu (např. /pub/www/) nebo relativní vzhledem k aktuálnímu adresáři.
jozob
Profil
Možno sa mýlim, ale mne to pripadá, akoby si chcel otvoriť priečinok, ku ktorému nemáš prístup.
jozob
Profil
Ešte dodávam, že môžeš sa pohybovať v týchto adresároch:
/home/czechpark.com/rs.czechpark.com
/usr/share/pear
/tmp
Lord
Profil *
Aha. A je nějaký způsob, jak se dostat z "/home/czechpark.com/rs.czechpark.com" do např. "/home/czechpark.com/blabla" ?
Hugo
Profil
../blabla
jozob
Profil
Lenže prístup do /home/czechpark.com/ asi nemáš. Máš prístup len do:
/home/czechpark.com/rs.czechpark.com
/usr/share/pear
/tmp
Lord
Profil *
Nevím, nevím. Když jsem to zkoušel s jinou složkou, která vím, že existuje, tak to vyhodí tu samou chybu co předtím. To abych spíš kontaktoval webmastera, že...?
Hugo
Profil
A máš přístup do té složky /home/czechpark.com/blabla?

To že nemá přístup do /home/czechpark.com/ nemusí vadit, protože on do toho adresáře nepotřebuje jít.
jozob
Profil
Hugo
Lenže ak má prístup len do adresára /home/czechpark.com/rs.czechpark.com, určite nemá prístup do adresáru /home/czechpark.com/blabla, či nie?
Lord
Profil *
Poněvadž to tam hází opět tu samou chybu, čili

"Warning: opendir(): open_basedir restriction in effect. File(../blabla) is not within the allowed path(s): (/home/czechpark.com/rs.czechpark.com:/tmp:/usr/share/pear) in /home/czechpark.com/rs.czechpark.com/rs.php on line 24

Warning: opendir(../blabla): failed to open dir: Operation not permitted in /home/czechpark.com/rs.czechpark.com/rs.php on line 24"

tak nejspíš ne.
Hugo
Profil
Lord

Napiš správcům nebo se podívej na jejich webu, třeba tam nějaké info bude.
jozob
Profil
Stačí si pozorne prečítať chybovú hlášku. Veta " ... is not within the allowed path(s): (/home/czechpark.com/rs.czechpark.com:/tmp:/usr/share/pear) ... " hovorí sama za seba. Jednoducho k tomu priečinku nemáš prístup. V tej chybovej hláške je zoznam povolených lokácií.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0