Autor Zpráva
mates
Profil *
Chystám se konečně zčít s PHP jaká myslíte že je nejlepší kniha pro úplného začátečníka?
ah01
Profil
Odpověděl sis sám: PHP pro úplné začátečníky
Andy
Profil *
kniha jménem internet ;)
jozob
Profil
PHP od Jiřiho Koska + php manual + hotove skripty.
WanTo
Profil
Souhlasím s Jozobem. Ještě se hodí něco typu "PHP v příkladech".
jozob
Profil
WanTo
"PHP v příkladech"
- Dobre okomentované skripty :-)

Ale niet nad papier.
Hugo
Profil
PHP od Koska už proboha ne. Ta knížka je o PHP3, to už je hodně historická záležitost. Nejsou tam register_globals, sessions a hodně dalších věcí. Navíc je celá (až na malou kapitolku) o procedurálním programování.
simka00
Profil
Souhlasím s Hugem, taky se mi ta knížka od Koska nezdá, chybí v tom některé podstatné věci.
Já jsem se učil z knížky od Larryho Ullmana - PHP a MySQL: Názorný průvodce tvorbou dynamických WWW stránek. Je to dobré i jako pohádka na dobrou noc :)
jozob
Profil
Hugo
V podstate áno. Takže od teraz ju nedoporučujem z jedneho dôvodu. Už od základov je potrebné osvojovať si najnovšie techniky. Ale tá kniha bola vo svojej dobe nenahraditeľná a to nemôže nik poprieť. Škoda, že pán Kosek nepíše niečo novšie. Chýba mi jeho osobný prístup, ľahko sa mi jeho články / knihy čítajú.

Doma mám ešte jednu knihu okrem pánovej Koskovej. Konkrétne knihu, ktorú doporučil ah01. Veľmi jednoduchym spôsobom vysvetľuje základy a potom už len praktickými príkladmi vysvetľuje najpoužívanejšie techniky. Po prečítaní tejto knihy by mohol začiatočník prejsť priamo na hotové skripty+ PHP manuál.
Hugo
Profil
jozob

Ta knížka je super, ale už je bohužel stará. A Kosek už asi o php moc psát nebude, teď se spíš stará o DocBook. Podle mě se dá celkem dobře naučit php z webu, ale chce to umět číst v angličtině (nejlépe i psát kvůli diskuzím).
Meldo
Profil
mates
prečo sa preboha stále pýtaťe na to isté. Kniha k php - toto tu bolo rozoberané už asi 1 000-krát. Stačí použiť hyhľadávanie hore. :-(
Kajman_
Profil *
Odpověděl sis sám: PHP pro úplné začátečníky

Občas mě mrzí, že jsem s ní začínal... to když upravuji první větší projekt v php a používám tam přístup k databázi, který tato knížka předkládá.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0