Autor Zpráva
xarox
Profil *
Chtěl bych se zeptat, jestli nevíte někdo jak bych mě zařadit do kódu to , aby když někdo v návštěvní knize zadá ve zprávě svuj web, tak aby se dalo na tento odkaz kliknout a ne aby byl jenom jako normální text. Díky moc

<?
$name = "<table><tr><td class=jmeno>$jmeno</td></tr>";
$e_mail = "<tr><td class=odkaz><A HREF=mailto:$email>$email</A></td></tr>";
$prispevek = "<tr><td class=cas>" . Date("j. " . "m. " . "Y, " . "H:i:s"). "</td></tr>";
$tag = HTMLSpecialChars($popis);
$br = str_replace("\n"," <BR> ", $tag);
$nadpis = "<b>Nová zpráva v návštěvní knize na <a href='http://www.masozravky.unas.cz'>www.masozravky.unas.cz</a></b><br ><br>";

$zprava = "<tr><td class=text><br>$br</td></tr></table><HR class=cara>\n";
$write = StripSlashes($name . $e_mail . $prispevek . $zprava);

if (File_Exists ("book.dat")):
$fp = FOpen ("book.dat", "r");
$data = FRead ($fp, FileSize("book.dat"));
FClose($fp);
endif;

$fp = FOpen ("book.dat", "w");
FWrite ($fp, $write.$data);
FClose ($fp);

mail('junekp@centrum.cz', 'Masožravky',$nadpis . $jmeno = "<font color=red><u><b>Jméno:</b></u></font><br> $jmeno<br><br>" . $email = "<font color=red><u><b>Email:</b></u></font><br>$email<br><br>" . $popis = "<font color=red><u><b>Zpráva:</b></u></font><br>$popis", "From: info@masozravky.unas.cz\r\nContent-Type: text/html; charset=windows-1250");

?>
<html><head>
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="0; URL=kniha.php">
</head></html>
juneau
Profil *
jednoduse:

za radek " $br = str_replace("\n"," <BR> ", $tag); "

dej tohle:

$br = ereg_replace("[[:alpha:]]+://[^<>[:space:]]+[[:alnum:]/]","<a href=\"\\0\">\\0</a>", $br);

to prevede vsechny odkazy zacinajici http:// na normalni [a href=...]
Leo
Profil
Jen tak mimochodem, pouzivate na tech svych strankach prihlasovani uzivatelu? Leo
juneau
Profil *
prihlasovani kam? do ceho?

nejdrive se zamysli, kdybys prisel na cizi stranku, kde na tebe mimo jine okukalo nejake FREE prihlasovaci okenko... budes se hned jako divej prihlasovat? Jen proto,ze muzes?

uvedom si, jakym stylem po webech brouzdas ty a pak si to preved na svoje navstevniky.
xarox
Profil *
Jo díky moc, já ještě tolik PHP neovládám a tak by mě to ani takhle udělat nenapadlo. Díky

Jinak na stránce nepoužívám přihlašování uživatelů, ale ještě nějak zkoušim udělat v questbooku to, že po zadání určitého jména to bude chtím heslo. Aby se za mě nikdo nevydával.
juneau
Profil *
xarox> kapl jsi na uplnou studnici, protoze stejny problem jsem celkem elegantne vyresil sice komplikovanym kodem, ale nikdo mi ho jeste neproboural :)


<?
$tvoje_jmeno = "<b>xarox</b>";
$heslo = "moje-tajne-heslo";
$falesne_jmeno = "ten, co chtel vystupovat pod mym jmenem";

if(trim(strtolower(strip_tags($jmeno))) == strtolower($tvoje_jmeno))
{
$konecne_jmeno = $falesne_jmeno;
}
else if(str_replace(" ","",strtolower($jmeno)) == str_replace(" ","",strtolower($tve_jmeno)))
{
$konecne_jmeno = $falesne_jmeno;
}

if($jmeno == $heslo)
{
$konecne_jmeno = $tvoje_jmeno;
}

...



$jmeno ... jmeno predane formularem
$tvoje_jmeno ... pod nim chces vystupvat v gbooku
$falesne_jmeno ... "podvodnik","parchant",... nekdo, kdo zadal tvoje jmeno
$heslo ... nejake heslo, kterym se budes podepisovat a ktere bude nahrazeno tvym jmenem (pokud mozno by ho nikdo nemel nahodne zadat)

ten kod vloz na zacatek scriptu... a snad to funguje, nezkousel jsem to.
juneau
Profil *
jo, a v radku

$name = "<table><tr><td class=jmeno>$jmeno</td></tr>";

pak dosad misto $jmeno promennou $konecne_jmeno
xarox
Profil *
No nějak mi to nefunguje. Já bych potřeboval něco jako je Bluoboard.cz že když zadám "Admin" tak se vysune nová kolonka do které mám zadat heslo, to se pak ověří. Když je správné tak odešle příspěvek, když není správné tak vypíše text špatné heslo.

Pořá´d nevím jak na to, ale aso to bude Javasriptem.
xarox
Profil *
Ale i tak díky za kód.
juneau
Profil *
zkusil bych z toho $tvoje_jmeno odstranit ty tagy. mozna to pomuze...

treba jsem te navedl na spravnou cestu. pred dvema roky jsem resil to same a ani me nenapadlo, ze po dvou letech budu psat redakcni systemy a fotoalba :) tak drzim palce.
xarox
Profil *
Jo už to jde, já sem to dával do knihy a ne do insert.php . Jen když zadám "xarox" tak se mě to nezeptá vůbec na heslo, ale přidá to příspěvek se jménem "ten, co chtel vystupovat pod mym jmenem" .

Nějak to ještě zkusim upravit , ale fakt dík.

ww.masozravky.unas.cz
Leo
Profil
juneau

"nejdrive se zamysli, kdybys prisel na cizi stranku, kde na tebe mimo jine okukalo nejake FREE prihlasovaci okenko... budes se hned jako divej prihlasovat? Jen proto,ze muzes?"

Ja jsem netvrdil, ze horuju pro prihlasovani do diskuzniho fora, ale POKUD tam neco takoveho bude A zaroven tam budou aktivni odkazy, je potreba to pohlidat z hlediska zabezpeceni. Leo
juneau
Profil *
xarox> a copak tam nepisu, ze se mas podepisovat svym heslem?!?!? ktere bude zahy nahrazeno za prave jmeno... :)

leo> psal jsem to jako priklad, je dobry takhle premyslet, aby ses tyden nepatlal se necim hyperprevratnym a pak o to nikdo nemel zajem. nech ostatni, at delaji takove chyby :) sice se na tom treba neco naucis, ale toho ztraceneho casu... jinak samozrejme preju spoustu chuti do vsech moznych projektu :)
Leo
Profil
Jinak co se tyka toho zabezpeceni - primo vrazedna kombinace je umoznit vkladat do stranky aktivni odkazy v kombinaci s prenosem session id v adrese stranky, nebo povolit JavaScript (a ten se da dostat do diskuzniho prispevku naprosto necekanymi zpusoby) a predavat session id jakkoliv... Leo
bvvb
Profil *
vbvcb
Edodeath
Profil *
!!! Jak mam udělat web nebo aspoň v čem sem zoufalej KURWA !!!
Cirdan
Profil *
Edodeath: ???? trosku zla diskusia... co takto skusit <a href="http://www.jakpsatweb.cz">jakpsatweb.cz</a>???
Zacni s tym a potom vykrikuj "sem zoufalej KURWA".....
Anonymní
Profil *
[b][/b][i][/i]
[pre][/pre]
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0