Autor Zpráva
smis
Profil *
prosím helpp. neviete nikto ako mám odstrániť z reťazca odosielaneho z <textarea wrap=hard>
zalomenia riadku ?? proste chcem, aby aj keď sa text zalomí na konci riadku, aj keď sa stlačí enter, aby sa retazec odoslal ako jeden riadok. z istých dôvodov nechcem wrap=hard menit. ale ide mi aj o ENTER. neviem, myslím že by to šlo odstránením "\r", "\n", "\n\r" a "\r\n", čo sú asi všezty zalomenia riadku v PHP. prosím, pomôže mi niekto ??
juneau
Profil *
ja to delaval takhle:


$pole = explode("\n",$text);

for($i = 0; $i < count($pole); $i++)
{
@$radek .= trim(chop($pole[$i]));
}


... pokud jsem to z hlavy napsal dobre, tak v promenne $radek budes mit jeden jediny radek.
ale je mozny, ze ti to spoji posledni slovo na radku s prvnim na radku dalsim. v tom pripade tam pak dej:

@$radek .= trim(chop($pole[$i])) . " "; // to spoji kazdy novy radek s dalsim mezerou.
llook
Profil
Používají se snad jen tři různá zalomení, \r\n, \n a \r. Takže bych nejdřív \r\n nahradil mezerou a pak bych nahradil mezerama \n a \r:

<?php
$_POST['nazev-textarey'] = str_replace("\r", ' ', str_replace("\n", ' ', str_replace("\r\n", ' ', $_POST['nazev-textarey'])));
?>
DoubleThink
Profil *
No čistě teoreticky - pokud nakonec nepoužiješ nl2br() tak stejně ty zalomení v (X)HTML nebudou mít žádný efekt.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0