Autor Zpráva
Pepeee
Profil *
Mam ve scriptu takovyto citac:

function Pocitej()
{
$fp = FOpen("./data/pricti.dat", "r+");
$hits = FGetS($fp,3) + 1;
Rewind($fp);
FPutS($fp, $hits);
FClose($fp);
echo $hits;
}

ten se vyvolá pokaždé, když je potvrzený formulář a jeho hodnota se uloží do proměnné:

Switch ($akce)
case "Pridej":
$ukazform = true;
$pocetpoli=Pocitej();
break;

A já přemýšlím, jestli lze této funkce využít k přidání např. určitého počtu INPUTu na základě počtu stisknutí SUBMITu "PRIDEJ".

Zkoušel jsem na místo, kam se má INPUT vložit dát něco jako:

for ($b=0; $b<$pocetpoli; $b++)

- ale ani pořádně nevím jak mám zapsat, že počet $b bude určovat počet přidaných INPUTů a když si při této podmínce nechám zobrazit $b zobrazuje se mi stále stejně jen 0.
jozob
Profil
Pepeee
Vo funkcii Pocitej() mi pripadá ako chyba "echo $hits;", nakoľko tu - "$pocetpoli=Pocitej();" - zapisuješ do premennej prázdnu hodnotu.

A na zápise "for ($b=0; $b<$pocetpoli; $b++)" je všetko OK, chyba bude inde.
Teda ako používaš niečo takéto - for ($b=0; $b<$pocetpoli; $b++) echo "<input ...>";
Pepeee
Profil *
Vo funkcii Pocitej() mi pripadá ako chyba "echo $hits;", nakoľko tu - "$pocetpoli=Pocitej();" - zapisuješ do premennej prázdnu hodnotu.

Kdepak, funkce pocitej dela přesně to co má... to echo mi zapřičiní výpis právě toho počtu stisku SUBMITu - totiz když si nechám vypsat samotné $pocetpoli, pak vse maka jak ma a správně se mění hodnota počtu stisků. Samotný soubor pricti.dat se mi pak při konečném potvrzení formuláře taky nuluje.

Problem mam presne prave v tom cyklu for

Ale moc díky za odpověď P.
jozob
Profil
Pepeee
Ale nešlo mi o chybu v tej funkcii, ale o to, že tu - $pocetpoli=Pocitej(); - sa vždy zapíše hodnota
null, nakoľko funkcia Pocitej() nevracia nič...
Pepeee
Profil *
jozob

Jojo máš pravdu, v tom je ten problém. Zkusím to teď nějako poladit a snad se k tomu dohrabu... MOOC DÍKY P.
Pepeee
Profil *
... no vlastne ještě jedna otázka:

Dá se vůbec dosáhnout toho, že přečtu textový soubor abych zjistil tu uloženou hodnou a nebo je nakonec přeci jen lepší to řešit přes databázi?
jozob
Profil
Pepeee
Pokiaľ je to len jedna hodnota a inak db nepoužívaš, je zbytočné pre jednu hodnotu použiť db.
Pepeee
Profil *
DB používám, ale i tak bych rád věděl, jde-li požít ten výše uvedený příklad a jaký existuje způsob vydolování toho uloženého počtu kliknutí zpátky na formulář. Pomohla by mi v tom nějako metoda GET?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0