Autor Zpráva
Mosaic
Profil
Dá sa vytvoriť spoľahlivá anketa v PHP? Ak sa urobí anketa, ktorá kontroluje cookies, tak uživateľ môže hlasovať koľkokrát chce.(stačí si zmazať cookies). Ak sa vytvorí podľa IP, hlasovanie môže zablokovať vstup mnohým uživateľom, ak využívajú proxy server (lebo stačí ak 1 hlasuje a už to zablokuje hlasovanie vštekým ostatným). Spoľahlivosť, ktorá by mi postačovala je spoľahlivosť ankety blueboardu - chcel by som však mať vlastnú podobnú anketu s obdobným zabezpečením (údajne blueboard má kombináciu IP a cookies a rieši aj problém s proxy servermi). Bol by som vďačný, keby ste mi poradili.
Leo
Profil
Vsechny ankety jsou nespolehlive, jak uz jste sam poznal. Cookie se daji upravovat na strane klienta (treba JavaScriptem), a podobne nejista je IP adresa - sice muzete nekdy krome IP proxy zjistit i IP adresu konecnou, ale malokdy. Kazda anketa je jenom fikce a hracka... Jakasi mala sance je povolit hlasovani jen registrovany uzivatelum / ale kdo bude chtit se proste zaregistruje vickrat. Leo
juneau
Profil *
nebo misto cookies na strane klienta pouzivat sessions na strane serveru... priblizne po tricet minut nemuze dany uzivatel (ne ip, ale primo ten jeden clovek u pc) hlasovat znovu.

tak to mam udelane u sebe, takze muzes testovat:

http://reality-show.net/archiv-438-pulnocni-odpocinek.php#odstavec-9
juneau
Profil *
samozrejme pokud takovy clovek ma na svem pc 5 ruznych prohlizecu, tak muze hlasovat petkrat... ale to zase malokoho napadne.
Anonymní
Profil *
juneau

To si myslite vy a par lidi na zapade :-) Kolik ceho tam chcete naklikat? Staci, kdyz si ve Firefoxu smazu vasi cookie a muzu hlasovat zase... Leo
juneau
Profil *
hups :) tak to jsem o tom mel jine predstavy :)

dulezitym faktorem je ale i predpoklad, ze tohle moc lidi nevi (viz ja)... i s tim se da neco uhrat
Mosaic
Profil
Ďakujem za pripomienky. Spoľahlivá anketa asi fakt neexistuje.

"IP adresa - sice muzete nekdy krome IP proxy zjistit i IP adresu konecnou, ale malokdy." akým spôsobom?

IP + cookies sa mi zdá najlepšie riešenie. Ak by odpadol pri IP problém s proxy servermi, tak by tá anketa už bola dosť dobrá.
pyty
Profil
uy sa to tu trosku riesilo > http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=54 8
Honza Hučín
Profil
Ano, pyty má pravdu. Proto toto téma zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0