Autor Zpráva
NeWt0
Profil
Adresy mojich skriptov su napr
http://www.xatchat.sk/ramecDOM.php?sid=2324e516168138abf16586d4a36e3b3 9&loc=3&PHPSESSID=2324e516168138abf16586d4a36e3b39
a rad by som sa zbavil toho PHPSESSID na konci, ktore je nadbytocne.

(hodnota sid je kvoli firewallom, kt. casto PHPSESSID filtruju)

THX
jozob
Profil
NeWt0
Pravdepodobne na stránke používaš sessions. Pokiaľ nie, teda ak si v skripte nepoužil funkciu session_star(), v konfiguračnom súbore php.ini je nastavená direktíva session.autostart na hodnotu 1, čiže zapnuté. V tom prípade sa sessions štartujú vždy. Pokiaľ si nepraješ používať sessions, nastav spomenutú direktívu na 0, poprípade na začiatku skriptu zavolaj funkciu session_destry().

Premenná PHPSESSID je unikátne ID, ktoré určuje uživateľa. Na základe tohto ID sa môžu uchovávať premenné zvlášť pre každého uživateľa. Obyčajne sa toto ID ukladá do cookies, ak nie, prenáša sa priamo v odkazoch.
jozob
Profil
Teda ak som správne pochopil, ak nie, tak napíš.
jozob
Profil
Aha... Prečítal som si to viac krát a už asi rozumiem. Pravdepodobne chceš používať sessions a jednoducho PHPSESSID nahrázdaš premennou sid. Ak máš prístup ku konfiguráku php.ini, nastav direktívu session.use_only_cookies na 1, čiže zapnuté. V tomto prípade sa nebude pridávať PHPSESSID do url, bude sa ukladať len do cookies.

Ďalšia možnosť je opäť spojená s konfigurákom, možno by pomohla zmena direktívy session.name. Štandardne je to PHPSESSID.

Riešenie mimo konfirguráku ma zatiaľ v rýchlosti nenapadá, budem nad tým rozmýšľať.
mrako
Profil *
Zdravim, mam obdobny problem az na to ze sa mi vygenerovane session uklada do DB, kde s nou dalej pracujem, ale problem je ze po prvom pristupe na stranku mam vsetky odkazy aj z touto session, napr. index.php?autorizaciadb=2762393194609bf01594b4eca2fa7d98 po kliknuti na hocijaky dalsi odkaz uz tam nieje, ako docielim toho aby to tam nebolo nikdy?
diky za pomoc
medden
Profil *
Asi to bude súvisieť so zapnutým url_rewriter.tags, ktorý treba vypnúť v php.ini / .htaccess / ini_set
Každopádne odporúčam riešiť sessions cez cookies, kvôli viacerým dôvodom (google poradí)
Všetky session direktívy sú PHP_INI_ALL, ich zoznam: http://sk.php.net/session#session.configuration
DoubleThink
Profil *
hodnota sid je kvoli firewallom, kt. casto PHPSESSID filtruju

Neznám žádný takový.
Potom by ti polovina stránek nefungovala.
jozob
Profil
Súhlasím s DoubleThinkom. Výrobci firewall-ov by si to nedovolili, to by naozaj bol internet z 50% nepoužiteľný.
Anonymní
Profil *
jozob.... bohuzial taka moznost v mnohych skutocne je, len je predvolene vypnuta.
jozob
Profil
Anonymní
JJ. Mne išlo ale o to, že výrobci by to nedávali ako predvolené nastavenie.
Lord
Profil *
Taky mě trochu štve ta proměnná PHPSESSID, která se rve do adresy. Bohužel na wz.cz se to přes ini_set() zrušit nedá, šlo by to nějak přes soubor .htaccess? Díky.
Leo
Profil
Zkousel jste

ini_set("url_rewriter.tags","");

? Leo
Lord
Profil *
Ano, ale na wz.cz není funkce ini_set() povolena.
Leo
Profil
Ted nejak nechapu, jestli jste (Lord) puvodni tazatel (NeWt0) nebo jo :-) Pokud neni povolena a potrebujete ji, proc nezmenit webhosting? Jsou jich u nas mraky, Leo
Lord
Profil *
NEJSEM původní tazatel. Akorát se mi nechtělo zbytečně zakládat nový téma.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0