Autor Zpráva
Celebi
Profil
Co znamená tento error?

Parse error: parse error, unexpected $ in /home/free/ic.cz/c/celebigame/root/www/login.php on line 21
jozob
Profil
Celebi
* Čo to má spoločné s databázou?
* Hoď sem zdroják. Bude to asi syntaktická chyba.
Celebi
Profil
jozob: S databází to má společné to, že je to na stránce, která s databází pracuje a proto je docela možné, že ta chyba znamenala nějakou chybu SQL příkazu.
Pokud to nebude nutné, nechce se mi zdrojové kódy zveřejňovat. Teď jsem to zas trochu předělal a prozměnu mi to píše:
Parse error: parse error, unexpected T_STRING in /home/free/ic.cz/c/celebigame/root/www/login.php on line 22
Jde mi jen o to co to znamená. Jinak to už snad p ak dám dohromady.
jozob
Profil
Celebi
Sú to syntaktické chyby, ktoré nemajú nič spoločné s databázou.
simka00
Profil
někde, kde to být nemůže, máš znak $. v druhém případě asi znak T. víc ti k tomu asi nikdo neřekne. zkontroluj si uvozovky, apostrofy a středníky na předchozích řádcích.

a nechceš sem dát alespoň ten řádek, na kterém to píše chybu? byli bychom chytřejší
Celebi
Profil
Tak to se omlouvám.
jozob
Profil
simka00
"v druhém případě asi znak T"
Ani nie. Označenie T_STRING znamená dátový typ. Čiže string sa nachádza tam kde nie je očakávaný.
Celebi
Profil
Konkrétně jde o ten prostřední řádek:
if (isset($err)):
session_register("err");
endif;
jozob
Profil
Celebi
"Pokud to nebude nutné, nechce se mi zdrojové kódy zveřejňovat."
Ako chceš... ale keby si sem hodil zdroják (nie celý, len chybnú časť, čiže riadok 22 + 5 riadkov hore a dole), na chybu by sme určite prišli skôr, ako takto nepriamo. Síce neviem, z akého dôvodu zdroják nechceš zverejniť, ale pokiaľ ide o to, že si myslíš, že ho tu niekto ukradne, toho sa určite nemusíš báť. Je tu kopec zdrojákov, ktoré nikto nemá záujem kradnúť. A zo skutočnosti, že nemáš skúsenosti s triviálnymi chybovými hláseniami súdim, že tie skripty nebudú nejak prevratné. Pozn: v posledných vetách sa môžem mýliť, je to môj osobný názor na skutočnosti, takže ma nekameňujte. A čo sa týka toho, že nechceš zverejniť zdroják, to je Tvoja osobná vec, nakoľko je to duševné vlastníctvo, plne Ťa chápem. Ale pomohlo by to v riešení problému.

"Jde mi jen o to co to znamená."
V odbidovch prípadoch ide o triviálne chyby, často vznukajú z nepozornosti, časté príčiny napr.: neuzavreté zátvorky, neukončené bloky, neukončené reťazce a pod. V podobných prípadoch sa väčšinou jedná o ľahko napraviteľné chyby.
jozob
Profil
V tejto časti kódu nevidím žiadnu chybu, ale skús to prepísať na "zátvorkový" tvar:
if(isset($err))

{
session_register("err");
}
jozob
Profil
Alebo jednoducho:
if(isset($err)) session_register("err");
Celebi
Profil
jozob: Tím to není.
Ale napdlo jestli to nemůže mít nějakou souvislost s tímto:
session_unregister("err");
Je to ve zdrojovém kódu předtím.
simka00
Profil
Celebi
zkus to smazat a uvidíš
jozob
Profil
Celebi
"Tím to není."
Nehovorím, že je to práve tým, ale skúšal si to zmeniť tak ako som písal? Chyba môže byť niekde skôr a práve na tom zápise podmienky sa môže prejaviť.

"Ale napdlo jestli to nemůže mít nějakou souvislost s tímto:
session_unregister("err");"

Povedal by som, že skôr nie.
simka00
Profil
někde ti musí chybět uvozovky na konci řetězce, nebo závorky. jednou jsem nad takovou pitomou chybou strávil dobrou hodinu.

dobrý způsob na hledání chyby je udělat kopii souboru a v tom původní smazat obsah. postupně vkládej bloky jdoucí po if() nebo po pár řádcích, chyba se pak snadněji najde.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0