Autor Zpráva
None
Profil *
Ahojte, potřeboval bych poradit jak nejednodušeji bych používal XML v PHP. Neexistuje nějaká třída, která by se dala stáhnout?
thingwath
Profil *
Přímo v PHP je SimpleXML parser, ale pro složitější parsování je to docela sranda něco v tom psát.
Fred
Profil
Nerad se vkládám do diskusí kde jsem mimo, ale narazil jsem na tohle http://toybox.kellishaver.com/NOAA_reader/weather.php , http://www.kellishaver.com/Articles/4
pyty
Profil
http://interval.cz/search_ex.asp?co=xml&operator=2&nadpis=1&rubrika=62 &autor=0&x=31&y=10
http://interval.cz/search_ex.asp?co=php&operator=2&nadpis=1&rubrika=60 &autor=0&x=0&y=0
llook
Profil
Lepší odkaz by asi byl http://php.net/manual/cs/ ;)
Pro XML je v PHP více možností. SimpleXML je ve standardní konfiguraci myslím až v PHP 5, s ním se pracuje jednoduše. Někdy může vadit, že nejdřív dokument načte a rozparsuje a pak se s ním pracuje.
Další možností je rozšíření využívající expat parser, který funguje tak, že průběžně prochází dokument a ihned volá element handlery, character data handlery apod. Tím je možné zpracovávat i hodně dlouhé dokumenty, které se nevejdou do paměťového limitu PHP skriptu.
Fred
Profil
Taky jsem si vzpomněl na tohle http://seky.nahory.net/2004/07/xslt-rss-ctecka/ , to funguje téměř všude, na rozdíl od toho odkazu co jsem sem dal předtím to nepotřebuje php 5 . Snad nejsem úplně mimo
llook
Profil
Fred
To zas vyžaduje rozšíření pro XSLT.
Pachollini
Profil
Ono záleží na tom, co myslíš tím "používat" - na každý typ práce s XML se hodí jiný postup. Kromě věcí, které už tady padly bych ještě zmínil knihovnu DOM XML - viz dokumentace k PHP. Nevýhoda je, že je pořád hodně ve vývoji a funguje (skoro) v každé verzi PHP jinak, takže je potřeba její volání nějak šikovně "zapouzdřit".
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0