Autor Zpráva
Pavel PS
Profil *
Ahoj, jde pomocí PHP nějka zjistit celkové a volné místo diskového prostoru na serveru? U hdd mi na to funguje příkaz disk_free_space("/") a disk_total_space("/") ale neví, jestli to lze použít i pro WebZdarma, zatím i to nějak nefunguje (ukazuje 16 GB volno, což asi nemám :-))) ) Díky za radu
Finc
Profil *
PHP je kod, ktery se spousti na serveru a odesila klientovi jeho vysledek. Velikost sveho disku tak neni mozne na hostingu timto WebZdarma zpusobem zjistit.
Hugo
Profil
No, pokud můžeš používat funkci passthru(), tak by to mělo jít takto
<?php
print passthru('df');
?>
Hugo
Profil
A nebo, pokud chceš zjistit svoji kvótu
<?php
print passthru('quota -v');
?>
Pavel PS
Profil *
hm, tak passthru použít nemůžu, děkuju za rady...
Našel jsem si náhradní řešení, bude to hodně orientační, ale vlastně by to mělo splňovat svůj účel, prostě zjistím velikost všech souborů ve složce (v níž by hrozilo zaplnění prostoru) a sečtu je a odečtu to od maxima (WZ - 50 MB)...
Pavel PS
Profil *
ještě jednen dotaz, určitě základní, ale já na to nemůžu přijít, tak mě pls nekamenujte
funkcí (má v argumentu cestu ke složce) si zjistím celkovou velikost souborů ve složce, to mi funguje, ale když tu fci vyvolám třeba pro 3 složky, jak potom sečtu ty jednotlivé výsledky? Jak přenesu výsledek fce na další zpracování?
Hugo
Profil
Pavel PS

Můžeš si ukládat jednotlivé výsledky do pole a pak spočítat součet hodnot jednotlivých prvků.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0