Autor Zpráva
Broli
Profil
Nevíte někdo, jak dostat písmenka azbuky přímo do kódu skriptu (UTF-8)?
Potřebuji sestavit regulární výraz pro kontrolu textu v azbuce a tudíž použití entit asi nepřipadá v úvahu. Potřebuji tam mít ta konkrétní písmenka. Ten text na entity převádět nechci.
Finc
Profil *
Co takhle si nainstalovat podporu ruskeho prostredi? S klavesnici by to byt problem nemel. Uz jsem s tim pracoval a v UTF-8 vse funguje jak ma. Jediny problem, ktery jsem mel, je namapovani klaves. Idealni reseni by asi bylo jednotlive klavesy polepit samolepkou nebo sehnat primo tistenou ruskou klavesnici :)
Broli
Profil
to jsem zkousel, ale chová se to nějak divně... To, co se mi zapíše do kódu (v PSPad) rozhodně azbuka není, pokud to ale vyjmu a vložím jinam:

йцукенгшщзхъфывапролджэячсмитьбю.
ЙЦУКЕНГШЩЗХЪФЫВАПРОЛДЖЭЯЧСМИТЬБЮ.

...což je už správně. Nicméně já to potřebuju v tom kódu :(
joejoe
Profil *
kazdy solidni textovy editor (dokonce i notepad) kdyz si nastavis prislusne kodovani, tak ti vklada znaky v danem kodovani. PSPAD se snazi byt pravdepodobne v tomto smeru trosku vic 'inteligentni' nez by mel, takze bude stacit podivat se do nastaveni ..

u regularnich vyrazu je potreba jeste nastavit modifikator u PCRE_UTF8 viz. http://mirrors.inway.cz/manual/en/reference.pcre.pattern.modifiers.php
Broli
Profil
hledal jsem, ale nic jsem nenasel... pokud bud psat napr. do notepadu, zapisuji se normalne znaky azbuky, v PSPadu ale nikoliv. Pokud je z notepadu zkopiruju pres schranku do PSPadu, opet je prevede na ty "svoje" :(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0