Autor Zpráva
juneau
Profil *
delam na fotoalbu, kde lze kazdou fotku hodnotit (viz palec.cz, libimseti.cz,...). Nechce se mi zabranovat opakovanemu hodnoceni pomoci logovani ip, a i kdyz ani sessions nejsou dokonale, tak bych rad pri kazdem hlasovani pro jednotlivou fotku vytvoril nejakou session, napr $_SESSION["fotka" . $idfotky] = "hodnoceno"; a pak jen kontroloval, zda jiz dana fotka tuto hodnotu ma a hlasovani znemoznil.

a proto se ptam, zda nekdo z vas nevi, jak moc je to efektivni... pokud by slo treba o stovky fotek. jestli ten velky pocet sessions server nejak zatezuje. tohle opravdu nevim.
Leo
No problem je spis v tom, ze session promenne jsou dostupne jen danemu uzivateli a jsou pomerne kratkodobou zalezitosti... Leo
juneau
Profil *
no ano, to vim. hold dokonalost neexistuje :)

uznejme ale, ze 95% navstevniku webu nema o sessions a jejich expiraci nejmensi predstavu, takze bere jako fakt, ze kdyz mu behem peti minut neni u fotky podruhe nabidnuto hlasovani, at relaoduje jak reloaduje, tak uz mu nebude ten den patrne nabidnuto vubec. Ze by si mohl promazat cookies, to ho taky beztak moc netrapi...

ale stejne mi jde spise o tu hw narocnost. jestli vubec nejaka je.
llook
Já bych doporučoval spíš poslat cookie pro každé hlasování, než uchovávat to na serveru. Stejně se by se omezení session smazáním cookies zbavil.
juneau
Profil *
hm, mozna... nebo to nebudu resit a budu spolehat, ze jsou lidi slusni a nepodvadej :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.