Autor Zpráva
malek
Profil
$dni_zv="1,2,3"; //toto su dni nacitane s databazi

$kal->zvyrazny = Array( $dni_zv );

vzdy mi to zvyrazni v kalendary len prvy den, no ked dam

$kal->zvyrazny = Array( 1,2,3); // 1,2,3 to som presne skopyroval s echo $dni_zv; a islo to tak nechapem preco to nejde ak je to v premene a inak to ide

tak mi to zvyrazni vsetky tri, kde je chyba?
mam skusit pretipovat premeny abo co? :) ale to asi nepojde

dakujem za kazdu radu, thanks
Peca
Profil
$dni_zv = Array(1,2,3);
$kal->zvyrazny = $dni_zv;
Takto to vypadá líp.
malek
Profil
hm to asi tam musi byt to array bo Warning: in_array(): Wrong datatype for second argument in.. hm asi budem musiet zmenit aj nieco tu, ze?

if (in_array($chcivratit, $this->zvyrazni_dny))
Peca
Profil
Tak zkus: $kal->zvyrazny = explode(',', $dni_zv);
malek
Profil
peca dik, funguje to, a poviez mi aj preco to funguje $kal->zvyrazny = explode(',', $dni_zv); a toto $kal->zvyrazny = Array( $dni_zv ); nie? Vies, zeby som aj vedel co robim :) Ale nemusis ak nemas cas, dik
Peca
Profil
explode převede string (text) na array (pole). ',' znamená, že ten string bude rozdělený tam, kde je čárka.
array vrací taky pole, ale Ty jsi mu jako argument dával jenom jeden string, takže výsledkem bylo pole s jedním prvekem "1,2,3". Správně by to muselo být zadané array("1","2","3");
Snad jsem to vysvětlil aspoň trochu srozumitelně (a taky sprváně). Kdyžtak se ozvi třeba na ICQ.
malek
Profil
asi chapem, takze ak by som dal vypis s databazi v tomto tvare: "1","2","3" tak by to slo, lebo ako si povedal bolo by to uz bole s 3 prvkami.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0