Autor Zpráva
lades
Profil
zdravim, udelal sem si skriptik pro generovani nahledu obrazku. fce imagecreatefromjpeg() nacte obrazek v plne velikosti do promene a pokud ma obraz dostatecne velke rozliseni tak dojde k preteceni. zadne prekvapko. je ale divne ze, na localhostu vse funguje jak ma ikdyz mam v php.ini stejne jako na webu taky nastaveny memory_limirt na 8MB. nevite nekdo cim by to mohlo byt?locahost mi bezi pod XP, webhosting na linuxech, ze by tady ten problem? nebo nenapada nekoho reseni jak nejak elegantne obejit imagecreatefromjpeg?
medden
Profil *
> nevite nekdo cim by to mohlo byt?
Asi tým, že na serveri bude viac webov, viac požiadavkov na stránku a tudiž viac zabratej pamäte.
> nebo nenapada nekoho reseni jak nejak elegantne obejit imagecreatefromjpeg?
No jedno riešenie ma napadá: nepovoliť uploadovat také veľké obrázky - dovoliť iba menšie...
Hugo
Profil
medden

Tím to nebude, protože ta pamět je nastavená 8MB pro každé vlákno.

Spíš bych to viděl na jinou verzi GD knihovny. Řešení je buď omezit velikost obrázků nebo se pokusit ten skript optimalizovat.
jozob
Profil
medden
To by bolo, keby malo čo ja viem tak 100 uživateľov len 8MB :-)
lades
Profil
Spíš bych to viděl na jinou verzi GD knihovny. Řešení je buď omezit velikost obrázků nebo se pokusit ten skript optimalizovat.
otimalizovani jsem uz koumal kazdopadne jde jenom o tu jednu proklatou funkci bez ktere se mi nijak nepodari ten obrazek zmensit, dat tam natvrdo omezeni velikosti je reseni ale..... rozhodne diky za tipy
oud
Profil *
mel jsem ted stejnej problem, ale vyresil jsem ho scriptikem co je na PHP ref (v tech prispevcich jedny z poslednich scriptu)....pokud hosting umoznuje pres php zmenit limit velikosti pameti (teda aspon tak jsem pochopil co to dela...), tak to pomuze....teda me to pomohlo....jen si myslim ze me za to na hostingu nebudou mit moc radi ;-)
Leo
Profil
Nebo pouzit neco, co nema omezeni pameti PHP skriptu, a do PHP nacist jen vysledek. Tusim, ze existuje neco jako ImageMagick, ale problem je v tom, ze musi byt na serveru nainstalovany, a musite mit opravneni ho z PHP spustit... Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0