Autor Zpráva
pmasarik
Profil
Viem si urobiť funkciu ktorá mi skontroluje správny obsah vyplneného formulára, ale trápi ma iné, ako správne kontrolovať jednotlivé položky, ako ulica, mesto, PSČ, IČO, DIČ, telefón atď.

Ide mi o to, že napríklad pri ulici môžem kontrolovať či je zadaný nejaký text + číslo, ale na druhú stranu čo ak niekto býva na malej dedine a popisné číslo tam napríklad nemajú (čo dúfam, že už také nie je), alebo do kolonky mesto zadá Kočovce 354 a do ulice nezadá nič, lebo je zvyknutý na zadanie čísla domu pri názve obce.

Nie je niekde nejaký návod, ako správne a efektívne kontrolovať jednotlivé položky, len za pomoci PHP nie pomocou JS.
sziroco
Profil
správně zadanej název ulice jde kontrolovat dost blbě. to bys někde musel mít databázi všech ulic. každopádně je IMHO takto důkladná kontrola zbytečná, stačí ověřit délku
u ostatních se aspoň dá ověřit, jestli jsou zadaný čísla
pmasarik
Profil
No o tom že je to blbé na kontrolu som vedel, len dúfam že je niekde nejaký článok, ktorý sa touto problematikou zaoberá.
Google mlčí a na dôkladnejšiu analýzu problému nemám čas. Snáď niekto o niečom takom niekde čítal a poskytne link, alebo radu.
WertriK
Profil *
pmasarik
Sám bydlím na dědine, vždycky jak vyplňuju ulici tak tam píšu název dědiny jelikož tu ulice nemáme pojmenovány.
Udělal bych na číslo domu jiný input a kontroloval ten, ulice by byla nepovinná.
Krom toho si myslím, že pokud někdo chce tak to vyplní dobře. Kdyby nechtěl tak ti tam klidně může napsat Kocourkov 14 ....
WertriK
Profil *
http://psc.cz/index.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0