Autor Zpráva
sls
Profil *
Mám PHP triad a nejde mi nastartovat apache. Jednou se zadaří a patnáckrát ne. V windows 98 to fungovalo perfektně a v XP s tí mám potíže. No abych to upřesnila apache se jeví jako spuštěný, ale nemůžu spustit localhost až ho snad stokrát vypnu a zapnu, tak se zadaří. Nevíte někdo, čím to může být?
jozob
Profil
sls
Skús preinštalovať PHP Triad.
WanTo
Profil
sls
Nemáš zapnutý IIS?
sls
Profil *
Přeinstalování jsem zkoušela. Možná je to blbá otázka, ale co je to IIS? Jestli to pomůže, tak to zkusím.
WanTo
Profil
sls
Internet Information Service - webový server od Microsoftu. Pokud máš WinXP Professional, je možné, že je puštěný a běží na stejném portu (80) jako Apache.
sls
Profil *
Mám WinXP Professional. Nikde jsem to nenašla, kde se to dá nastavit? Kde to mám hledat?
jozob
Profil
sls
Na Windowsy si už presne nepamätám, ale myslím, že stačí ak to odinštaluješ v súčastiach Windowsov:
Control Panel -> Pridať alebo odstrániť programy -> Pridať alebo odstrániť súčasti Windows -> Nájd Internet Information Service a daj to fuč
krteczek
Profil
sls: nemáš náhodou nainstalované skype? to často dělá problémy právě s apache (myslím že se hádají o port)
ksteczek
sls
Profil *
jo skype mám nainstalované. Tak já zkusím odinstalovat to IIS (jestli se zadaří) a když to nepomůže, tak zkusím odstranit skype.
krteczek
Profil
sls a výrazně ti doporučuji nainstalovat a nastavit SUNBELT KERIO PERSONAL FIREWALL
WanTo
Profil
sls
IIS nemusíš odinstalovat, imho to ani nepůjde. Stačí ho vypnout.
jozob
Profil
WanTo
"imho to ani nepůjde"
ISS je nadštandardná súčasť Windowsov, treba ju zvlášť doinštalovať. Takže odinštalovať určite ide a už som vyššie popísal ako je to možné. Ale taktiež súhlasim, že IIS to nebude - nie je to štandardná súčasť inštalácie, takže ak sls o nich nevie, jednoducho ich nemá nainštalované. Skôr by som to videl na Skype, aj keď neviem prečo by mal robiť "šarapatu" na lokálnych portoch.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0