Autor Zpráva
RepporeLLo
Profil
šo všetko musím mať nainštalované aby mi správne fungovalo PHP a MySQL??
Marty
Profil
PHP + Apache + MySQL + webový prohlížeč.

Doporučuji třeba balík XAMP, obsahuje skoro vše na co si vzpomeneš.
jozob
Profil
RepporeLLo
Pre chod PHP potrebuješ webový server, no nemusí to byť len Apache, ako píše Marty, kľudne môžeš použiť napríklad IIS od Microsoftu, ale najviac sa používa Apache. Stiahneš si Apache a nainštaluješ pomocou inštalátora. Potom si stiahneš PHP a nainštaluješ podľa dokumentácie.

Pre chod MySQL potrebuješ MySQL server. Ten je samostatný a nezávislý, stačí ho stiahnúť a nainštalovať pomocou inštalátora.

Pre spoluprácu PHP s MySQL, tj. možnosť použiť v PHP funkcie pracujúce s MySQL je potrebné editovať konfiguračný súbor php.ini, donútiť PHP, aby naloadovalo MySQL extension.

Ale pokiaľ sa Ti zdá popísaná inštalácia zložitá, skús EasyPHP, PHPTriad alebo PHPHome. V uvedených balíkoch je zahrnuté všetko, inštalácia prebieha pomocou inštalátora a väčšinou netreba nič konfigurovať.
RepporeLLo
Profil
PHP Home mám nainštalované ...ale aj tak neviem načo je to dobré :( ... vo WinMySQLadmin 1.4 mi už svieti zelená... ale ani to neviem načo mi je dobré :D ... a ´mam zapnuty aj Apach.. .čo dalej? .:D
jozob
Profil
RepporeLLo
"čo dalej?"
Môžeš tvoriť PHP...
RepporeLLo
Profil
vraj mam zle nainstalovany Apache.... ako ho nainstalujem dobre? ..hmmmmmmmmm
RepporeLLo
Profil
tak este raz a pomaly vám to zhrniem..... dufam ze bude mat niekto trpezlivost vysvetlit mi to.....
mam nainstalovane phphome,apache aj phpmyadmin
apache mia si nejde (ked na neho ukazem myskou tak napise "no services installed".....
ked do prehladaca napisem http://localhost/ tak mi vyhodi hlasenie "pri pokusu o kontakt localhost bolo spojenie odmietnute" ......
fakt som zúfalý a už by som s apotreboval pohnúť dalej.... pls pomozte
jozob
Profil
RepporeLLo
Na ICQ som Ti poradil EasyPHP, s tým by si naozaj nemal mať problémy. A to, že si ho nainštaluješ, neznamená že budeš slabý PHP kóder, ako si myslíš.

Prosím ostatných, aby sa vyjadrili k EasyPHP a vysvetlili RepporeLLovi, že nie je menejcenný, ak si to nainštaluje. :-)
RepporeLLo
Profil
ale ked uz mam nainstalovane tie 3 programi tak to nechcem znova rozoberat...... mozno bude mat so mnou niekto viac trpezlivosti ako ty.... :) ..dufam
Leo
Profil
Budu za stouru, ale php a stejne i mysql ke svemu behu zadny webserver ani prohlizec nepotrebuje. Nemusi nutne generovat webove stranky. Leo
jozob
Profil
RepporeLLo
"ale ked uz mam nainstalovane tie 3 programi"
Nejdem hovoriť o tej hrubYcY :-) Keď hovoríš, že si inštaloval PHPHome a potom Apache a MySQL, myslím, že problém bude práve tam. PHPHome inštaluje všetko naraz a automaticky, nevynímajúc Apache a MySQL. Takže teraz je možné, že sa inštalácie "bijú".
jozob
Profil
Jednoducho povedané - Apache a MySQL si nainštaloval navyše, nakoľko PHPHome ich inštaluje automaticky.
RepporeLLo
Profil
ale ja som naYnsaloval Yba phphome a tYe 2 asY naYnstalovalo automatYckI.... uz sY nepaetam,
jozob
Profil
RepporeLLo
Tak to reinštaluj.
RepporeLLo
Profil
skusim.... ale jeden kamos mi vravel ze mam zmenit heslo v subore... config.inc.php.... ale nechapem preco??..... a je jedno kam to nainstalujem?
jozob
Profil
RepporeLLo
"ale jeden kamos mi vravel ze mam zmenit heslo v subore... config.inc.php"
Ako to súvisí s tým, že nefunguje Apache?

"a je jedno kam to nainstalujem?"
Nainštaluj si to aj do tohto adresára:
C:/SystemVolumeInformation/_restore{F6092F94-E687-4C44-9203-C03AAC99E4 73}/RP100/snapshot/Repository/FS
RepporeLLo
Profil
Ked instalujem phphome tak aky mam dat server?... localhost? ....a admin e-mail?
Anonymní
Profil *
odpovie niekto??... pls
jozob
Profil
Ked instalujem phphome tak aky mam dat server?... localhost? ....a admin e-mail?
server: localhost
admin e-mail: to je jedno
Anonymní
Profil *
mozem dat svoj?
jozob
Profil
Anonymní
jozob napísal: "admin e-mail: to je jedno"
RepporeLLo
Profil
Už mi múžete hovoriť pán programátor :D ....rozchodil som Apachea
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0