Autor Zpráva
Marty
Profil
Vím, že platnost emailové adresy se dá ověřit jen velmi těžko.

Vím, že jsem hledal na internetu všude kde to šlo a nic jsem nenašel.

Ale je nějaká možnost jak ověřit platnost emailové adresy? Popřípadně, když na tuto adresu odešlu email, jestli byl doručen?

Podotýkám, že potřebuji PHP řešení a pokud někdo něco podobného už řešil, budu velice rád za víc, než jen nakopnutí.
mila
Profil
Pošleš mail a počkáš, jestli někdo odpoví:)

Myslím, že se dá ověřit platnost domény. U mailu se dá také nastavit, že budeš informován o jeho doručení. Nedá se na to spolehnout, je to na klientovi, co příjemnce používá. Například pokud mi někdo pošle takový mail, tak se mě to zeptá, zda má odeslat zpět potvrzení...
Marty
Profil
Pošleš mail a počkáš, jestli někdo odpoví

Hodlám to aplikovat v trochu větším provozu, takže to bych se asi učekal, navíc email bude jen informativní a odpoveď na něj se nebude vyžadovat.
bohumil
Profil *
na tvůj poštovní server ti dojde zprava o jeho nedoruceni. Takze teoreticky by si musel kontrolovat dorucenou postu, zda-li neobsahuje nejaky email. reseni pomoci phpcka neznam a obavam se, ze ani nebude existovat :-)
Leo
Profil
Nejde, zaplatpanbu (a ten nas chran pred vsemi spamery), Leo
Marty
Profil
No pánové, bylo mi jasné, že nepůjde o triviální řešení.

Kontrolovat doručenou poštu (přes PHP by to snad šlo) a nějak z toho vydedukovat, zda nepřišel email, který oznamuje nedoručení zprávy je už celkem extrémní řešení (pokud je to vůbec realizovatelné).

Díky za snahu a pokud by měl ještě někdo nějaký nápad, ozvěte se.
PP
Profil *
Pozri si funkciu getmxrr().

Overuje existenciu servera pre dany email.

Esta som s nou nerobil . Viac na php.net
Marty
Profil
PP Dobrý, sice to řeší jen část problému (server sice existovat bude, ale emailová adresa už ne) ale určitě se mi to hodí. Díky, jen tak dál.
Leo
Profil
"Díky, jen tak dál."

Dal uz neni kam, skonci to vetsinou v domenovem kosi. Individualni email nezjistite (pokud uzivatel neni takovy trotl, ze posila automaticky potvrzeni o doruceni nebo odpoved v nepritomnosti.) Leo
Marty
Profil
OK, takže díky všem za snahu. getmxrr() funguje standardně žel jen na linuxu, takže si to doma na localu moc neozkouším.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0