Autor Zpráva
zleba
Profil *
Potrebuji vypsat udaje zadane od uzivatelu do tabulky tak, aby mely nejakou maximalni sirku. Respektive mam sloupecek v tabulce o urcite sirce a potrebuju zajistit, aby vstupni text tuto sirku neprekrocil. Mozne by bylo hlidat pocet znaku, problem je vsak v tom, ze:
iiiii a mmmmm maji stejny pocet znaku a pritom uplne odlisnou sirku. Kdybych chtel tedy stanovit nejaky maximalni pocet znaku, byl by dost maly, protoze by musel vychytat i pripady, kdy by tam nejaky dobrak psal sama m.
A ted k dotazu. Existuje nejaky zpusob, jak urcit delku text, myslim tim skutecnou, tedy napr. i ma malou delku a m velku.
Programovat v php snad trochu umim, uvital bych treba i informace o sirkach jednotlivych pismenek.
Dekuju za odpoved.
PerToon
Profil
To neošetříš, zvlášť pokud si uživatel může měnit velikost písma a všude se může zobrazit trochu jinak... Takže šířky jednotlivých písmenek taky neexistují, záleží na tisíci momentálních faktorech... Myslím si že to nejde, ale třeba se mýlím.
medden
Profil *
Myslím si, že nejak rozumne jednoducho to asi nepôjde, resp. neviem o tom ;-) Možno do poľa ukladať percentuálne šírky oproti najdlhšiemu písmenu (asi "m") a potom sa z toho nejak vysomáriť, čož asi bude dosť neprehľadné, alebo použiť courier (new) ;-) a potom jednoducho cez substr...

> mam sloupecek v tabulce o urcite sirce a potrebuju zajistit, aby vstupni text tuto sirku neprekrocil
Nebolo by jednoduchšie použiť overflow? Teda nie som si istý, či som dobre pochopil, či ho je možné použiť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0