Autor Zpráva
Pavka
Víte jak je na fórech nebo na některých stránkách info o tom, který příspěvek si uživatel ještě nepřečetl? Pořád nemůžu přijít na způsob jak se to dělá...samozřejmě mě napadlo coockie nebo zápisy id do profilu uživatele, ale obě tyto metody mi připadají neefektivní. Nevíte někdo jak to řeší třeba takový PHPBB?
koudi
Jedna možnost je ale třeba si k profilu uložit datum a čas posledního zobrazení nějaký stránky, kdy je uživatel přihlášen a pak všechny příspěvky s novějším datem označit jako nové. Tak bych to asi udělal.
Pavka
To mě taky napadlo, ale i toto řešení mi připadá ne příliš vhodné. Protože to nutně neznamená, jestli si to uživatel nechal zobrazit. Klidně by si mohl pouze refreshnout stránku a už by to tam nebylo.
Leo
Jiny zpusob nez ukladani nekam neni. Ukladat muzete na strane klienta nebo na strane serveru (pominu server odposlouchavajici tajne sluzby uprostred :-). Na strane klienta nic ulozit nemuzete, jen cookie (a nekdy ani to ne). Na strane serveru muzete ukladat bez omezeni, ale musite ulozena data oznacit danym uzivatelem (bud se prihlasuje, nebo ne, a pak ho muzete behem ruznych navstev identifikovat zase jen trvalou cookie). Nic jineho neexistuje, Leo
Pavka
Právě jsem doufal, že se to dá vyřešit nějakým jiným způsobem, aby to fungovalo přesně tak jak v phpbb. Tento způsob může zabírat zpoustu dat v databázi, tak jsem ho volit nechtěl :-(
Takže nakonec beztak musím prozkoumat a najít místo, kde to má phpbb. Ale ti to asi též řešili přes db. Našel jsem tam sloupec v tabulce uživatelů, ale ten obsahuje pouze nepřečtené PM. Nepřečtené posty tam nemůžu nikde najít. :-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0