Autor Zpráva
Doom4
Profil *
NEvite jak udelat , aby byla videt IP adresa ve vypisu prizpevku guestbook, tedy vemme v potaz ze se prizpevky vypisuji z databaze , tedy aby se tam zapisovala i ta ip adresa s kazdym novym prizpevkem , a aby bylo mozno toho dotycneho bloknout
Hugo
Přidej do tabulky jeden sloupec, do kterého budeš vkládat IP a pak je vypisuj stejně jako jiné údaje. IP je uložena v proměnné $_SERVER['REMOTE_ADDR'].
Doom4
Profil *
TO nejak nefachci tedz zalozil sem si v databazi novy sloupec IP INT mno a pak $ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'] a $f = mysql_query ("INSERT INTO guestbook1 VALUES ('','$jmeno','$email','$nazev','$text','$cas','$ip')"); a nic se tam nevlozi s kazdym novym prizpevkem :(
Leo
IP adresa NENI typu int, je to retezec, Leo
Doom4
Profil *
Uf slovo string sem nikde v typu sloupce v databazi nenasel jak se tam jmenuje retezec ? PLs A pak se to do te databaze bude skutecne ukaldat kazda ip adresa s napsanim jednoho prizpevku do guestbooku ?
centi
varchar(pocet_znakov) - teda pre IP postačí varchar(15)
Doom4
Profil *
Zkousel jsem varchar i char ale nefacha to ajpiny se mi do databaze neukladaji s kazdym vlozenym prizpevkem , nema to byt nejak propojene s promennymi ktere sbiraji text datum naz a email ? :-(
Leo
Tak mate proste nekde chybu, ale bez podstatne casti kodu plus struktury tabulky tezko rict kde :-) Leo
Doom4
Profil *
Tady je cely kod :-(
Hugo
Doom4

Ono je potřeba tu ip definovat před sql dotazem, jinak se ti samozřejmě vkládá prázdný řetězec.
Doom4
Profil *
To hugo mno a jaky je sql dotaz pro ip ?
Hugo
Doom4

Nechápu otázku. IP dostaneš přimo v proměnné $_SERVER['REMOTE_ADDR']. DB s tím nemá co dělat.
djlj
Doom4
$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];

dej někam před

@$f = mysql_query ("INSERT INTO guestbook1 VALUES ('','$jmeno','$email','$nazev','$text','$cas','$ip')");
Doom4
Profil *
TO djlj:yop diky uz to facha
rabbit
jj, souhlas, skřípe mi písek mezi zuby
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0