Autor Zpráva
lupa
Profil *
Nevíte někdo o dobrém návodu na diskusní fórum? Chtěla bych si vytvořit diskusní fórum, které bych přizpůsobila designu stránky.
tpikalek
Profil *
Nevím, jestli se ti vyplatí dělat si vlastní fórum... Třeba bb jsou dobrý: http://www.phpbb.com
lupa
Profil *
Moje představa je v PHP za použití databáze.
Tower
Profil
Důležité je si uvědomit, že diskuzní fórum se skládá ze dvou složek. Samotná technická část je banální, spoustu hotových scriptů najdte na Hotscripts, připadně po zadání do vyhledávače hesla "diskuzní fórum" se zobrazí spouska odkazů na nejrůznější diskuze, z nichž minimálně polovina bude tvořena volně požitelnými projekty (scripty). Horší již to je s tou druhou částí, vytvořit komunitu pravidelně diskutujících členů, tady na řadu přistoupí věci, jako je propagace, prvotní vytváření zajímavých diskuzních aláken a obsahu. Krom toho je nutné vytvořit vnitřní diskuzní pravidla, dle nichž se bude daná komunita řídit. Tím tedy chci říci, že nebýt obrázku vedle nadpisu, nebyl bych si dotazem jistý...
Pitt
Profil
Ehm.. Towere.. Tady šlo spíš šlo o otázku jak ne jestli to má smysl..

lupo, nepíšeš svoji zkušenost s programováním, takže si stáhni nějaký už hotový fóra a prostuduj je a kdyby něco, tak písni ;)
aaa
Profil *
cvcxvyvcv
dayslipper
Profil
asi je to potupné ale už přes hodinu se snažím najít nějaký celistvý článek o tom, ja si vytvořit své vlastní phpbb fórum a mysql databází, něco step by step pro blbce (vytvořením myslím stáhnotí nějakého hotového fóra a jeho nahrání na freehosting (hostuju.cz) + přenesení mysql databáze z z původního fóra (toto jsem zatím neřešil, kvůli prvnímu problému).

Porsím nemohli byste hodit nějaký opravdu šikovný článek na toto.

odkazy jako
http://www.phpbb.cz/
nebo
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=21 11
nepomohly
Pitt
Profil
dayslipper
Mrkni se na http://www.jaknaweb.com/scripty/php-scripty/knihy-navstev-diskuse - je tam pár hotových skriptů. Jsou celkem lehký na pochopení - doporučuju prostudovat, jak fungují.

Nebo můžeš zkusit http://pecan.cz/index.php?id=29&n=gbook-v3 od peCana. Ale teď koukám, že jde spíš o návštěvní knihu..
dayslipper
Profil
no programovou stránku jsem moc nemyslel, ale spíš jak nakopírovat na www fórum a mak do něj vložit databázi z již jiného exustujícího fóra, k tomu snad žádné probramování nepotřebuji, nebo ano?
Pitt
Profil
dayslipper
Na tom prvnim odkaze mas uz nejaky fora hotovy - myslim, ze jsem zkousel jedno a to me odradilo od ostatnich. Ale nekomu se urcite budou libit. Podle me nejde jen o programovou stranku..

Pokud umis aspon trochu s php a mysql, tak nebude problem si vytvorit skript, ktery ti vybere zaznamy z te stare mysql tabulky, nektere promenne upravi do tvaru vyhovujici te nove aplikaci a pak to zpet nakopiruje do nove mysql tabulky.
(nejdriv INSERTEM vyberes data ze stary tabulky; upravis si je, aby ti vyhovovaly do te nove; vlozis pomoci INSERT do nove tabulky)
dayslipper
Profil
našel jsem jedině toto, ale je to šsité na míru webz + phpbbplus http://www.phpbbplus.cz/kb.php?mode=article&k=33&page_num=1&start=108

díky, o tom přenosu databází mysql doufám že bylo napsáno dost článků. ale teď jsem na úplněm začátku.
nevím proč, ale včera mi nešlo na ftp nic nahrát a dnes už to jde. tak jsem tam nahrál phpbb3 s češtinou z http://www.phpbb.cz/,
při instalaci jsem se zasek u nastavení mysql.
Snažím se to nějak naházet do tabulek ale asi to je špatně, v instalaic mám:
Databázový server nebo DSN:
Port databázového serveru
Název databáze
Už. jméno databáze:
Heslo databázevyplnil jsem to podle svého nejlepšího svědomí a chybová hláška:
Nelze se připojit k databázi, viz. zpráva o chybě.
Access denied for user 'fsiforum'@'localhost' to database 'forum_hostuju_cz


P.S. nejsou zde nějaká oznámení o odpovědí na mail?

Na hostuju mám:
MySQL server: localhost
MySQL uživatel: fsiforum
MySQL databáze: fsiforum_hostuju_cz
MySQL heslo: (jako při registraci)

jak to mám správně vyplnit? A´t do databázového serveru zadám cokoliv, nechce mě to pustit dál.
Gregi
Profil *
www.minibb.net nejjednodušší forum
Denni
Profil *
A nějaké fórum jak www.railsimulator.cz
??
Str4wberry
Profil
Odpovídám Dennimu:
Ty jasně pokládat otázka. Nebo Ty tady dělat reklama nějaké stránka? Když Ty přečíst patička toho fóra, Ty uvidět odkaz na stránku, kde Ty stáhnout to fórum.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0