Autor Zpráva
Boy
Profil
Zdravím všechny,
mám dotaz. Jakým příkazem, nebo funkcí, se v php dá zjisti platforma, na které právě běží daný operační systém? Řeším to kvůli toho, že pro mě z naprosto nepochopitelných důvodů vypadá v Opeře na Windowsu můj web (a spousty dalších) jinak než na Linuxu (přesněji Slackware, distribuce Zenwalk, Xfce). Chci ošetři nějakou funkcí, která by toto zjištění OS obsahovala a podle toho upravovala odsazení jednoho objektu. Chybí mi akorát ta funkce pro zjištění OS. Děkuji, snad mi někdo dokáže pomoct.
roberta
Profil
webdesign sa má robiť tak, aby sa to zobrazilo približne vo všetkých prehliadačoch rovnako. Ak sa to z nejakých dôvodov nedarí, tak je potrebné študovať a skúšať.
tpikalek
Profil
Mě když něco jede v Opeře, IE, FF na Win, tak i na Linuxu. Problém jsou jenom písma - dají se nainstalovat windowsovský fonty, ale to většina uživatelů nemá.
Boy
Profil
Ono je tam rozdíl asi dva pixely ale přesto mě to štve. Chci aby to bylo opravdu přesné, krása je přeci i v detailech. Jinak na Windowsu se mi to podařilo kompletně ve všech prohlížečích udělat tak, aby to bylo totožné, ale ve stejném prohlížeči, ale Linuxu je to jiné.... dokonce je to stejně rozhozené i ve FireFoxu v Linuxu. Takže tady je problém jen s tím, že je to jiná platforma. Nicméně tvůj příspěvek mi byl naprosto k ničemu - to už se ani nemusíš obtěžovat psát, jelikož to co jsi napsal je všeobecně známé a jasné. To zas nejsem takový hotentot. Já to beru ještě více do důsledku, protože se snažím o to, aby to i na jiném OS vypadalo stejně, na což drtivá většina webmasterů vůbec nepamatuje.

Prosím poraďťe mi někdo.
djlj
Profil
$_SERVER[HTTP_USER_AGENT];

Jen budeš mít problém s tím, pokud potřebuješ zjistit konkrétní distribuci Linuxu.. to (myslím) nejde.
Boy
Profil
Mě když něco jede v Opeře, IE, FF na Win, tak i na LInuxu. Problém jsou jenom písma - dají se nainstalovat windowsovský fotny, ale to většina uživatelů nemá

Problém nejsou vůbec fonty (mimochodem já jen mám nainstalované), ale pořad jako kdybych tady mluvil do dubu... mám úplně jiný problém. Mě nikdo nepochopil?
Boy
Profil
Konkrétní distribuci nechci.. Takže když budu na Linuxu, tak tahle funkce vrátí "Linux"?
roberta
Profil
problém 2 pixelov sa rieši matrjoškou
djlj
Profil
Boy
Nene, musíš si to z toho vytáhnout:


if (eregi("linux", strtolower($_SERVER[HTTP_USER_AGENT]))){

echo "Toto je Linux :).";

}
Boy
Profil
Jo díky... jo a matrjošku tu netahej roberta.. když nevíš o co de... matrjoška je, teda pokud jsem to nezapomněl o problému s border.
Boy
Profil
Problém, který by byl řešitelný matrjoškou to nemůže být, protože nemám ve všech prohlížečích na Win problém.
thingwath
Profil
Stejná verze prohlížeče by měla všude zobrazovat stejně... Jenže pokud se něco rozhodí kvůli jinému písmu, tak je to stejně hloupý. Já si velmi rád nastavuju fonty vlastní a velikost si přizpůsobuji tak jak mi to vyhovuje a pokud stránka počítá s jediním konkrétním fontem v jedné jediné velikosti, tak má smůlu ať tvůrce tuhle kombinaci odladil třeba na všech počítačích ve vesmíru.

Jinak, co vám prohlížeč neřekne, to se nedozvíte. A jsou prohlížeče, co se do posílání jména systému v user-agentovi nehrnou. Jiné to umí široce nastavit (v konqueroru si můžete vybrat co všechno chcete poslat (nebo si tam napsat klidně něco vlastního) a poslední dobou to začíná být poměrně populární prohlížeč). A nemusí to být jenom Linux, taky vám může klidně přijít NetBSD, třeba. To budete ladit pro všechno?
halogan
Profil
Boy: Nepouzivas em odsazeni nahodou?

djdj: To se radsi netahej. Zaprvy to nefunguje korektne a zadruhy se to tak nedela.
Boy
Profil
Dobře.. rezignoval jsem... není to tak hrozná změna, takže se to dá zkousnout... ale jinak děkuji. zase jsem o něco chytřejší.
djlj
Profil
halogan
djdj? Já psal, že se to tak dělá? Ani tazatel, pokud vím, se neptal, zda se to tak dělá či ne. Tady byl položen dotaz a já na něj zaslal odpověď. Pokud tě má odpověď jakkoli irituje, tak si jí prosím nevšímej.
halogan
Profil
djlj: Tak nebudu do fora s otazkou ze nekomu nejde nainstalovat extension do Firefoxe psat, aby preinstaloval Windows. Nedela se to, tak proc to psat. OMG.
lentile
Profil *
Hele,a jak by se ten prikaz dal upravit,aby se ten typ OS zapisoval do nakyho textaku (*.txt) ?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0