Autor Zpráva
Pavel PS
Profil *
ahoj, bojuju s generováním miniatury obrázku, který pošlu na server, ale vůbec nevím co dělám špatně, protože, mi nic nefunguje, vlastně ani příklady okopírovaný z PHP manuálu, nedal by mi sem někdo prosím funkční kód, který aspoň vytvoří prázdný obrázek? To by mě snad nakoplo... díky
gajdynator
Profil
vyzerá to na problém so serverom...
Pavel PS
Profil *
zkouším to na localu i na WZ, a oboje nic, už jsme si i ověřoval verzi php, ale spíš to bude problém u mě, s php umím jen pár věcí a tohle jsem nikdy nedělal... no bude si ještě hrát a pokud bude někdo tak hodný, prosím ten vzor
gajdynator
Profil
Pavel PS
prázdný obrázek?? Myslíš bielu plochu?
Pavel PS
Profil *
třeba aspoň to, mám jednoduchý kód:

<?php
$pic=ImageCreate(600,600);
$col1=ImageColorAllocate($pic,200,200,200);
$col2=ImageColorAllocate($pic,0,0,255);
ImageFilledRectangle($pic,1,1,100,100,$col2);
ImagePNG($pic,"pic.png");
ImageDestroy($pic);
?>

a vypisuje to chybu:

Fatal error: Call to undefined function: imagecreate()

už fakt nevím
gajdynator
Profil
Pavel PS
Mám tak isto wz.cz a vyššie popísaný kód funguje:
http://gajdosiktom.czweb.org/Pavel%20PS_skuska.php
http://gajdosiktom.czweb.org/pic.png
Pavel PS
Profil *
fakt? a ten obrázek se uložil do adresáře jako je ta stránka, která ho vytváří? To nechápu
gajdynator
Profil
Pavel PS
ImagePNG($pic,"pic.png"); 
- to hovorí za všetko
Pavel PS
Profil *
už mi to jde taky, na WZ, asi chvikový problém serveru... ale na localu ne, tak tam to bude v nastavení, nevíš, jak to nastavit?
gajdynator
Profil
Pavel PS
So serverom wz mám v poslednom čase veľké problémy...
Pavel PS
Profil *
jo, to je pravda, už jenom počet těch výpadků poslední dobou... asi si nový stránky dám na IC.
Ale nevíš, jak donutit EasyPHP, aby podporovalo ty obrázky?
Zerog
Profil *
jo a taky si daveje pozor na format obrazku kterej generujete! kazdej server to ma nastaveno na jiny na WZ fachci myslim *.gif jinde zase *.jpg ci png meni se to v hlavicce a a vystupu obrazku ....vecinou posledni radek
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0